„Lietuva 2050“ teminė diskusija „Ateities valdysena: kaip kurti klestinčią Lietuvą?“

„Vilnius Tech Park Sapiegos“ teminėje diskusijoje „Ateities valdysena: kaip kurti klestinčią Lietuvą“ ekspertai aptarė, kaip nuolatinių pokyčių akivaizdoje galėtume kurti lanksčią ir atsparią…

Plačiau

„Lietuva 2050“ teminė diskusija „Klimato kaita ir mūsų santykis su aplinka ateityje“

Klaipėdos universiteto „Studlendo“ konferencijų salėje vyko penktoji teminė diskusija „Klimato kaita ir mūsų santykis su aplinka ateityje“. Ekspertai svarstė, koks mūsų santykis su aplinka bus…

Plačiau

„Lietuva 2050” teminė diskusija „Ekonomikos modeliai ir gyvenimo kokybė ateityje: laimės ekonomika?”?“

Vilniaus universitete ketvirtojoje teminėje diskusijoje „Ekonomikos modeliai ir gyvenimo kokybė ateityje: laimės ekonomika?" ekspertai aptarė, kaip demografiniai iššūkiai paveiks ateities ekonomikos…

Plačiau

„Lietuva 2050“ teminė diskusija „Švietimas, mokslas ir technologijos: kaip sukursime ateičiai pasirengusią kūrėjų visuomenę“

Kauno technologijos universiteto (KTU) bibliotekoje vyko trečioji ekspertinė diskusija apie Lietuvos ateities švietimą. Kokių savybių reikės asmenybei, į kurią remsis valstybė ir visuomenė 2050-ais…

Plačiau

„Lietuva 2050“ teminė diskusija „Ateities visuomenė: kiek mūsų ir kokie mes būsime?“

Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC) vyko antroji „Lietuva 2050” teminė diskusija apie Lietuvos ateities visuomenę. Ką prognozuoja demografiniai…

Plačiau

„Lietuva 2050“ teminė diskusija „Stipri Lietuva kintančiame pasaulyje: valstybės saugumas ir vaidmuo regione bei pasaulyje“

Vilniaus universitete (VU) surengtoje teminėje Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ diskusijoje „Stipri Lietuva kintančiame pasaulyje: valstybės saugumas ir vaidmuo regione bei pasaulyje“…

Plačiau

Viešojo administravimo ekspertas Giedrius Kadziauskas: apie nematomą dramblį kambaryje – reguliavimo infliaciją

Situacija su Lietuvos reguliavimo infliacija tokia, kaip su nematomu drambliu kambaryje. Iki galo jo nepažįstame, tačiau visi jaučiame, kad jis yra. Vieniems jis trukdo laisvai judėti, perstumdyti…

Plačiau

Prasidėjo Prancūzijos pirmininkavimas ES. Ko gali tikėtis ES ir Lietuva?

Nors Paryžius ES Tarybos vairą perėmė prieš mėnesį, jis tam intensyviai ruošėsi bent jau nuo 2020 m. rudens. Todėl nenuostabu, kad Prancūzija pirmininkavimą pradėjo itin aktyviai: sausį jau surengti…

Plačiau

EBPO Įgūdžių centro vadovas Andrew Bell: Lietuvos įgūdžių politikoje būtina taikyti strateginį požiūrį

Įgūdžiai yra gyvybiškai svarbūs siekiant sudaryti sąlygas žmonėms ir šalims sėkmingai veikti vis  sudėtingesniame, tarpusavyje susijusiame ir sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.…

Plačiau

Sidabrinė psichologija – senstančiai Lietuvai išskirtinai aktuali tema, tačiau pakankamai dėmesio nesulaukia

Sakyti, kad didžioji dalis Vakarų (o ir pasaulio) visuomenių sparčiai sensta – tai nepasakyti nieko naujo. Spartus vyresnio amžiaus žmonių skaičiaus didėjimas lygintinas su tokiomis mūsų gyvenimą…

Plačiau

STRATA analitikė Indrė Pusevaitė: daugiau nei pusė 50 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų mano, kad mokytis jau per vėlu

Nepakankamos darbuotojų pasiūlos problema, prasidėjus koronaviruso pandemijai, atrodytų, nustumta į antrą planą. Tačiau, ekonomikoms atsigaunant, tikėtinas specialistų pasiūlos iššūkių paūmėjimas.…

Plačiau

STRATA direktorius Giedrius Viliūnas: 2020-ieji padidino įrodymų vertę – analitikos poreikis kaip niekad išaugo

2020 metai daugeliui organizacijų buvo kupini iššūkių ir išbandymų. 2020-ieji tapo išskirtiniais ir viso pasaulio politikos įrodymų rengėjams – Covid-19 pandemijos akivaizdoje ekspertinis…

Plačiau