2022-02-21Geresnis valdymas,Visos temosGeresnis valdymas
Situacija su Lietuvos reguliavimo infliacija tokia, kaip su nematomu drambliu kambaryje. Iki galo jo nepažįstame, tačiau visi jaučiame, kad jis yra. Vieniems jis trukdo laisvai judėti, perstumdyti…
2022-02-04Geresnis valdymas,Visos temosGeresnis valdymas
Prasidėjo Prancūzijos pirmininkavimas ES. Ko gali tikėtis ES ir Lietuva?
Nors Paryžius ES Tarybos vairą perėmė prieš mėnesį, jis tam intensyviai ruošėsi bent jau nuo 2020 m. rudens. Todėl nenuostabu, kad Prancūzija pirmininkavimą pradėjo itin aktyviai: sausį jau surengti…
2021-06-01Žmogiškasis kapitalas,Visos temosŽmogiškasis kapitalas
Įgūdžiai yra gyvybiškai svarbūs siekiant sudaryti sąlygas žmonėms ir šalims sėkmingai veikti vis sudėtingesniame, tarpusavyje susijusiame ir sparčiai besikeičiančiame pasaulyje.…
2021-05-14Žmogiškasis kapitalas,Sidabrinis potencialas Lietuvoje,Visos temosSidabrinė psichologija
Sakyti, kad didžioji dalis Vakarų (o ir pasaulio) visuomenių sparčiai sensta – tai nepasakyti nieko naujo. Spartus vyresnio amžiaus žmonių skaičiaus didėjimas lygintinas su tokiomis mūsų gyvenimą…
2021-03-04Žmogiškasis kapitalas,Sidabrinis potencialas Lietuvoje,Visos temosMokymasis visą gyvenimą
Nepakankamos darbuotojų pasiūlos problema, prasidėjus koronaviruso pandemijai, atrodytų, nustumta į antrą planą. Tačiau, ekonomikoms atsigaunant, tikėtinas specialistų pasiūlos iššūkių paūmėjimas.…
2021-03-01Geresnis valdymas,Visos temosGeresnis valdymas
2020 metai daugeliui organizacijų buvo kupini iššūkių ir išbandymų. 2020-ieji tapo išskirtiniais ir viso pasaulio politikos įrodymų rengėjams – Covid-19 pandemijos akivaizdoje ekspertinis…
2021-02-13Geresnis valdymas,Visos temos
Šalies gyventojų gerovė ir Lietuvos konkurencingumas stipriai priklauso nuo viešojo sektoriaus efektyvumo bei sumanaus valstybės valdymo. Visgi Lietuvos viešasis sektorius veikia nepakankamai…
2021-02-13Geresnis valdymas,Visos temosMokslo potencialas
Marius Skuodis: mokslinės įžvalgos turėtų geriau padėti įgyvendinti įrodymais grįstą politiką
Visos Lietuvos interesas turėtų būti rasti veiksmingiausius ir efektyviausius socioekonominių iššūkių sprendimo būdus. Tam reikalinga rasti balansą tarp analitinės informacijos pasiūlos ir paklausos…
2021-02-08Geresnis valdymas,Sidabrinis potencialas Lietuvoje,Visos temosSocialinės iniciatyvos
Metų senjoro rinkimų idėjos autorė: skatindami vyresnius žmones būti aktyvesniais, išloštume visi
Ilgą laiką gerovės senatvėje kūrimas buvo daugiausia siejamas su ligų prevencija ir funkcinių pajėgumų užtikrinimu. Tačiau pastaruoju metu vis labiau pabrėžiamas ir vyresnės kartos socialinės…
2021-01-21Geresnis valdymas,Sidabrinis potencialas Lietuvoje,Visos temosSenėjimo teorijos
LSMU profesorė: ateityje sensime inovatyviau
Visuomenės senėjimo reiškinio neišvengsime nei populiacijos, nei asmeniniu lygmenimis. Vyksta socialinė transformacija, kuri turi įtakos daugeliui gyvenimo sričių – paslaugų, finansų, transporto ir…
2021-01-21Geresnis valdymas,Sidabrinis potencialas Lietuvoje,Visos temosSveikas senėjimas
LSMU profesorė: į vyresnius žmones orientuota užimtumo politika turi teigiamą įtaką jų sveikatai
Gyventojų senėjimą lemia trys pagrindinės, visoms šalims universalios priežastys – mažėjantis gimstamumas ir mirtingumas bei migracijos procesai. Pastarieji ypač reikšmingai paveikė Lietuvos…
2020-12-18Geresnis valdymas,Sidabrinis potencialas Lietuvoje,Visos temosDARBO RINKA
Pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvos gyventojų senėjimo tendencijos gana intensyvios. Kokios priežastys lemia, kad greitai senstame, kokią tai turi įtaką darbo rinkai, ar turime ir kur slypi…