Kas yra AIB?

Tai Analitinės informacijos biblioteka, sukurta bendradarbiaujant LR Vyriausybės kanceliarijos, Vyriausybės strateginės analizės centro bei Nacionalinės Mažvydo Bibliotekos specialistams. Joje sukaupta ir viešajai prieigai pateikiama Lietuvoje ir apie Lietuvą 2000 – 2023 m. sukurtų apie 1700 viešosios politikos vertinimų, tyrimų ir kitokių analitinių ataskaitų.

AIB yra nuolat pildoma.

Koks yra AIB tikslas?

Analitinės informacijos bibliotekoje skaitmeniniu formatu renkami visi valstybės finansuojami, viešojo sektoriaus valdyme pritaikomi tyrimai. AIB siekiama, kad tyrimai būtų plačiai naudojami priimant politinius sprendimus ar analizuojant tendencijas visuomenėje. Įrodymai padeda ne tik atrasti tinkamiausią sprendimą, bet ir įtikinti suinteresuotas grupes judėti pasirinkta kryptimi. Vienoje vietoje talpinami darbai padės taupyti viešuosius resursus, nekartojant jau atliktų tyrimų ir pasinaudojant sukauptais duomenimis bei įžvalgomis.

Kas gali naudotis AIB?

AIB yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos valdoma visiems prieinama, nemokama platforma, skirta įrodymais pagrįstos politikos formavimui. Šis įrankis padeda atverti svarbius duomenis visai visuomenei. Tačiau, pirmiausia, jis skirtas viešojo sektoriaus dalyviams – politikams, savivaldybių, ministerijų ir kitų įstaigų darbuotojams – tiems, kurie priima politinius, viešojo valdymo sprendimus.

Kur rasti AIB?

Analitinės informacijos biblioteką galima rasti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos internetiniame puslapyje: https://ibiblioteka.lt/metis/

Kaip prisijungti ir kaip ieškoti šaltinių AIB (viešoji paieška)?

  • 4. Norint susiaurinti paiešką, galima naudoti raktinius žodžius arba toliau ieškoti pagal užsakovą, tyrimo ataskaitos autorių, viešojo valdymo sritį ir kitus kriterijus.

Kaip prisijungti prie AIB strateginio valdymo sistemos dalyviams?

Strateginio valdymo dalyviams, kurie institucijose atsakingi už įrodymų įkėlimą į AIB, skirta AIB darbinė aplinka: https://darbas.libis.lt/login-external. Prisijungus naudoti išplėstinę paiešką.

Prie AIB darbinės aplinkos prisijungti galima tik turint individualius prisijungimus. Norint gauti individualų prisijungimą, reikia kreiptis į STRATA specialistą (šiuo metu Dalia Jacikevičė, el. paštas , tel.: +370 607 85 990).

Kur kreiptis kilus klausimams apie AIB?

Klausimais susijusiais su AIB turiniu, prašome kreiptis į STRATA vyr. politikos analitikę Dalią Jacikevičę, el. paštu , tel.: +370 607 85 990.

Klausimais susijusiais su LIBIS sistema – LNMMB el. paštas .

Daugiau apie AIB bei jos valdymą rasite metodinėje priemonėje.