Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

EUROSTUDENT

Kas yra EUROSTUDENT?

EUROSTUDENT yra tarptautinis projektas, apjungiantis bendras tyrėjų, apklausų atlikėjų, nacionalinių ministerijų atstovų, studentų asociacijų bei kitų suinteresuotųjų pusių pastangas ištirti socialines bei ekonomines studentų gyvenimo sąlygas aukštojo mokslo sistemose Europoje. Projektas vykdomas nuo 1990 m., jį koordinuoja konsorciumas, atstovaujamas septynių Europos šalių, iš viso projekte dalyvauja 28 šalys. Pagrindinis EUROSTUDENT projekto tikslas yra sugretinti palyginamus duomenis apie Europos aukštojo mokslo socialinę dimensiją skirtingose Europos šalyse. 

EUROSTUDENT įgyvendinimas

Projekto įgyvendinimo metu apklausos būdu renkami duomenys apie studentų socialines, ekonomines bei gyvenimo sąlygas, taip pat apie patekimo į aukštojo mokslo sistemą kelią bei laikinąjį tarptautinį judrumą (dalines studijas užsienyje). Po kiekvienos duomenų surinkimo bangos, kruopščiai atrinkti ir šalis palyginantys duomenys yra pateikiami visiems prieinamoje Europos valstybių lyginamojoje studijoje anglų kalba. Studijos rezultatais naudojasi ne tik kiekviena dalyvaujanti šalis, bet ir Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas, Bolonijos proceso priežiūros grupė (BFUG).

EUROSTUDENT nauda

EUROSTUDENT projektas remiasi prielaida, kad šalių palyginimas padeda suprasti nacionalinių aukštojo mokslo sistemų stiprybes, silpnybes arba išskirtinius bruožus bei įvertinti savo nacionalines aukštojo mokslo sistemas naujoje šviesoje. Šis projektas stiprina kiekvienos šalies socialinės aukštojo mokslo dimensijos stebėsenos sistemos pamatus, leidžiančius įvertinti priimtų sprendimų rezultatyvumą ir/ar efektyvumą.

EUROSTUDENT projekto įgyvendinimas Lietuvoje

Lietuva į EUROSTUDENT projektą įsijungė 2005 metais ir jau dalyvavo trijose EUROSTUDENT III bei IV, V bangose bei tęsia dalyvavimą EUROSTUDENT VI tyrime. EUROSTUDENT VI tyrimas pradėtas 2016 m. Jį vykdo Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu. MOSTA, bendradarbiaudama su visomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis bei Lietuvos studentų sąjunga, atliks Lietuvos studentų apklausą, pagal EUROSTUDENT VI projekto pateiktą klausimyną, pateiks duomenis EUROSTUDENT organizatoriams, palygins juos su EUROSTUDENT V tyrimo rezultatais bei, remiantis naujosios apklausos rezultatais, pateiks rekomendacijas dėl studentų socialinės paramos sistemos tobulinimo. Šiais metais EUROSTUDENT apklausa pradėta vykdyti balandžio pradžioje.

Kviečiame susipažinti su nacionaliniais EUROSTUDENT VI rezultatais, kurie atspindi studentų socio-ekonominę situaciją Lietuvoje. 

Daugiau informacijos apie tarptautinį EUROSTUDENT projektą:

Apie EUROSTUDENT tyrimą Lietuvos žiniasklaidoje

Turinčius klausimų dėl EUROSTUDENT projekto, kviečiame kreiptis elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .