agenda baneris

Spausdinti

Sumanios specializacijos procesas aptartas su mokslo bendruomene

Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame susitikime su mokslo bendruomene tartasi dėl Lietuvos sumanios specializacijos strategijos.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) direktorė Jurgita Petrauskienė ir Tarptautinės nepriklausomos ekspertų grupės narys dr. Žilvinas Martinaitis pristatė jau nuveiktus ir ateityje planuojamus darbus, rengiant Sumanios specializacijos strategiją. „Šio susitikimo tikslas – pasitarti, padiskutuoti, kaip į šį procesą gali įsijungti mokslo bendruomenė, ką visi kartu galime padaryti, kad procesas būtų kuo skaidresnis ir efektyvesnis”, - kalbėjo Jurgita Petrauskienė. 

Susitikime dalyvavo Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos mokslo tarybos, aukštųjų mokyklų mokslo prorektoriai, mokslo institutų atstovai. Jie domėjosi, kaip bus organizuojamos diskusijos išskiriant mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų prioritetus, koks finansavimo modelis veiks juos įgyvendintas, ar bus įmanoma nustatytus prioritetus koreguoti ir kitais susijusiais klausimais.

Švietimo ir mokslo ministerijos studijų, mokslo ir technologijų departamento direktorius dr. Albertas Žalys ragino visus mokslo atstovus aktyviai įsijungti siūlant savo idėjas, dalyvaujant MOSTA organizuojamoje apklausoje (http://www.mosta.lt/lt/sumani-specializacija/apklausa) ir kituose sumanios specializacijos strategijos etapuose. „Turime kalbėti argumentų kalba. Visi dirbate su įvairiais verslo partneriais, žinote, kas vyksta Jūsų srityje, reikia aiškiai suformuluoti, kokie prioritetai gali iš to gimti”, - sakė dr. Albertas Žalys.