agenda baneris

Spausdinti

Vyriausybėje – dėmesys sumanioms specializacijoms

Rytoj, birželio 12 d., penktadienį, Vyriausybės rūmuose vyks tarptautinė konferencija, skirta pažymėti Sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimo pradžią. Konferencijos „Sumani specializacija startuoja Lietuvoje“ dalyvius sveikins renginio globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas dr. Gediminas Rainys. Lietuvą, pradedančią įgyvendinti Sumanios specializacijos strategiją, teletiltu iš Briuselio pasveikins ir Europos Sąjungos mokslinių tyrimų, inovacijų ir mokslo reikalų komisaras Carlosas Moedas. Renginio metu savo įžvalgomis dalysis viešojo sektoriaus, verslo ir mokslo atstovai, taip pat ekspertai iš užsienio.

Lietuvos Sumanios specializacijos strategija jau parengta ir patvirtinta. Mūsų šalis, pateikusi savo Sumanios specializacijos strategiją Europos Komisijai (EK), pirmoji iš trijų Baltijos valstybių gavo teigiamą atsakymą ir pradės jos įgyvendinimą.

Premjero A. Butkevičiaus teigimu, Lietuva buvo viena iš lyderių su Europos Komisija derindama  Sumaniosios specializacijos strategiją, kurdama jos įgyvendinimo ir priežiūros mechanizmus.  „Šią strategiją reikia dar labiau sustiprinti, nutiesus bendradarbiavimo tiltus į kitas Baltijos šalis. Turime pasinaudoti ilgamečiais regioninio bendradarbiavimo ryšiais, apjungti jėgas ir protus su Lenkijos, Latvijos, Estijos verslininkais bei mokslininkais. Esu tikras, kad sumanioji specializacija taps sėkmės programa“, – sako Vyriausybės vadovas.

Konferencijos metu EK Mokslinių tyrimų ir inovacijų generalinio direktorato atstovas Dimitri Corpakis ir EK Regioninės ir miestų politikos generalinio direktorato Kompetencijų centro vadovas Colinas Wolfe pristatys sumanias specializacijas ES regionuose, aptars nacionalines ir tarptautines perspektyvas bei dalysis įžvalgomis apie sumanios specializacijos keliamus iššūkius Europai. 

Švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė renginio metu aptars sumanią Lietuvos mokslo politikos specializaciją, ūkio viceministras Marius Skarupskas kalbės apie sumanią specializaciją ir galimybę transformuoti Lietuvos ūkio politiką. Lietuvos mokslininkų pasirengimą permainoms pristatys Vilniaus Gedimino technikos universiteto prof. habil. dr. Vytautas Martinaitis, AB „Amilina“ valdybos pirmininkasDanas Tvarijonavičius kalbės, ar partnerystė su mokslu yra Lietuvos verslo pasirinktas konkurencingumo kelias, „Nextury Ventures“ valdybos pirmininkas Ilja Laursas pasidalys įžvalgomis apie geriausias investicijas artimiausiems dešimčiai metų.

Tuo pat metu Vyriausybės rūmuose vyks paroda ir kontaktų mugė, kurioje mokslininkai pristatys savo išradimus bei kartu su verslo atstovais aptars jų pritaikymo praktikoje galimybes.

Konferencijoje taip pat dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovai, šalies aukštųjų mokyklų rektoriai, mokslo institutų vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Investuotojų forumo, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos atstovai, verslininkai. 

Žiniasklaidos atstovų dėmesiui:

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti Sumanios specializacijos strategijos įgyvendinimo pradžiai skirtoje spaudos konferencijoje, kuri vyks rytoj 11.20 val. Vyriausybės spaudos centre. Spaudos konferencijoje dalyvaus Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos atstovas dr. Gediminas Rainys, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas prof. Dainius Haroldas Pauža ir Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas.

Plačiau apie sumanią specializaciją skaitykite interneto svetainėje www.sumani2020.lt.