agenda baneris

Spausdinti

Lietuvoje viešėjo inovacijų politikos ekspertė Claire Nauwelaers

Inovacijų politikos ekspertė iš Belgijos Claire Nauwelaers, savo paskutiniuose darbuose nagrinėjanti politikos priemones, tinkamas įgyvendinti sumanios specializacijos strategijoms, savo patirtimi dalinosi su mokslininkais, verslininkais ir viešojo sektoriaus atstovais Lietuvoje.

„Sumani specializacija nėra stebuklingas receptas, tinkantis visiems. Tačiau ji siūlo galimybę išmokti veikti efektyviau. Žodis sumanus, mano nuomone, svarbesnis nei specializacija. Turbūt kiekvienoje srityje yra talentingų, energingų žmonių, tačiau kai kuriose veiklose jų – tik vienetai, o kitose įmanoma suformuoti kritinę masę, arba ji jau yra. Todėl kiekvienam regionui, kuris nori dalyvauti pasauliniame konkurencijos žaidime, reikia atrasti būdą, kaip sumaniai paskirstyti investicijas ir būti matomiems tarptautiniu lygiu“, - surengtuose mokymuose kalbėjo inovacijų politikos ekspertė iš Belgijos Claire Nauwelaers.

Claire Nauwelaers nuomone, didžiausias iššūkis įgyvendinant sumanios specializacijos strategijas – perkelti jas iš oficialių dokumentų į realiai veikiančias politikos priemones. „Žinoma, analizės apie tai, kaip gyvename, visuomet įdomu. Tačiau nepakanka jas perskaityti, kad politika iš tiesų keistųsi. Juk būtų gaila iššvaistyto laiko. Reikia peržiūrėti politiką, kad ji būtų kuo strategiškesnė. Be to, reikia nepamiršti, kad inovacijoms prigyti reikia laiko – kartais rezultatus sunku pamatyti praėjus per trumpam laikotarpiui“, - sakė ekspertė.

Claire Nauwelaers neslepia, kad išskirti prioritetus – labai sudėtingas uždavinys bet kurioje šalyje, nes tai visuomet reiškia, kad kažkas liks nelaimingas. Tačiau ji įsitikinusi, kad tai padaryti – būtina. Jos manymu, sprendžiant šį uždavinį gali padėti sumanios specializacijos galimybių/grėsmių analizės, politikos priemonių peržiūra ir vertinamas, palyginamųjų tyrimų praktikos pritaikymas.

 

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.