agenda baneris

Spausdinti

Kokią reikšmę Lietuvos darbo rinkoje turi magistro diplomas? Kviečiame žiūrėti INFO TV reportažą

Televizija INFO TV šiandien, spalio 8 d., 17.30 ir 20.00 val. rodys reportažą apie magistro diplomo reikšmę darbo rinkoje. Ką apie tai sako MOSTA tyrimai, laidoje papasakos MOSTA analitikė Žemyna Pauliukaitė.

Pastaraisiais metais magistrantų skaičius Lietuvoje beveik nesikeičia. Prieš penkerius metus, 2009 m., jis staigiai nukrito. MOSTA analitikės nuomone, taip galėjo atsitikti, nes tuo metu keitėsi studijų sistema:  atsisakyta neakivaizdinių ir vakarinių studijų, atsirado ištęstinės studijos, kurios, nors ir orientuotos į dirbantį žmogų, yra pusantro karto ilgesnės už nuolatines studijas, todėl galbūt tapo mažiau patrauklios norintiems studijuoti magistrantūroje. 

MOSTA atlikta darbdavių apklausa rodo, kad visgi jiems aukštesnis išsilavinimas nėra toks svarbus, kaip mano patys studentai.  Nors ketvirtadalis darbdavių rinktųsi magistro diplomą turintį darbuotoją, daugumai (67 proc.) nesvarbu, kokias studijas žmogus yra baigęs: ar magistro, ar bakalauro. Rinkdamiesi darbuotoją darbdaviai pirmiausia žiūri, kad asmuo turėtų darbui reikalingus įgūdžius ir žinias. Kita vertus, dauguma magistrantų būtent dėl šios priežasties magistrantūroje ir studijuoja. Daugiau - šiandien per INFO TV.