agenda baneris

Spausdinti

Gulera Atajeva, VGTU absolventė, patekusi į universiteto 100 perspektyviausių studentų sąrašą.

Gulera Atajeva – viena iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto absolvenčių, patekusi į šio universiteto sudaromą geriausių absolventų šimtuką. Kalbiname ją, kaip jai pavyko tai pasiekti ir kokią naudą šis laimėjimas jai gali atnešti. 

-          Kas yra Tavo universiteto 100 - ukas ir kokiu tikslu jis sumanytas? [1]

-           „VGTU absolventai: 100 perspektyvų 2014“ - tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto Integracijos ir karjeros direkcijos (toliau - IKD) projektas studentams - baigusiems bakalauro ar magistrantūros studijas -  ir darbdaviams. Studentams – pripažintiems universiteto perspektyviausiais, lengviau pristatyti save darbo rinkoje. Darbdaviams – palengvina jaunų, gabių, energingų, talentingų, norinčių dirbti pagal įgytą specialybę, darbuotojų paiešką.“

Perspektyviausiais VGTU absolventais mokslo metų gale yra skelbiami 100 absolventų iš visų VGTU fakultetų, proporcingai atrenkant daugiausiai pasiekusius pagal kiekvieno fakulteto bakalauro ir magistro studijų pakopos absolventų skaičių.

-          Ar galima tikėtis realios naudos, jei jame esi, ne tik prestižo? Lengviau įsidarbinti, dalyvauti kontaktų mugėse, patekti į interviu su potencialiais darbdaviais ar panašiai?

-          Taip, tapimą vienu perspektyviausiu liudija sertifikatas, kurį gauname diplomų įteikimo ceremonijoje. Sertifikatas yra tarsi bilietas mums dalyvauti VGTU IDK organizuojamuose renginiuose – tai mokymai (pvz. koučingo mokymai, padedantys pasiekti tiek asmeninių, tiek profesinių tikslų), seminarai (pvz. laiko planavimo), atvirų durų renginiai bei kontaktų mugės, kur tiesiogiai galime užmegzti kontaktą su potencialiais darbdaviais, o darbdaviai gali aptikti reikalingų „perliukų“ savo poreikiams. Taip pat VGTU IDK naudoja ir internetinės komunikacijos įrankius užtikrinti motyvuotų darbuotojų prieinamumą, skelbiant geriausius studentus ar rekomenduojant mūsų CV LinkedIN.com, www.karjera.vgtu.lt ir kitiems universiteto socialiniams partneriams.

              Dar įžvelgiu ir kitą projekto pusę. Mums patiems studentams įdomu susipažinti vieni su kitais, pasidalinti patirtimi, kadangi dauguma mūsų jau yra dirbantys ar bepradedantys dirbti, todėl galime dalintis patirtimi, užmėgsti partnerystę ar vieni kitus rekomenduoti savo atstovaujamiems verslams, kitaip tariant savotiškas „B2B“, šiame kontekste pavadinamas „studentas-studentui“. 

-          Kaip turi elgtis visus metus studentas ir kokius rezultatus parodyti, kad patektų į 100-ą geriausių?

- Šis projektas, manau, yra unikalus akademiniame kontekste, kadangi mus vertina ne tik pagal balą, bet ir kitus gebėjimus: mūsų socialinį aktyvumą, jau įgytą mūsų profesinę patirtį (turimas darbas, atliktos praktikos Lietuvoje ar pagal mainų programas užsienyje). Mes esame ne tik technikos universiteto studentai, inžinieriai, architektai, projektuotojai, aviatoriai, bet pirmiausia  - kūrybiškos asmenybės, kas ir lemia mūsų sėkmę ateityje. Vadinami „aktyvistais“ studentai turi begalę kitų veiklų universiteto menų klubuose ir už jo ribų: šokame (aut.past. ansamblis „Vingis“), dainuojame chore (aut. past.„Gabija“), vaidiname (teatre „Palėpėje“) , esame „Inžrinerija“ leidinio žurnalistai, kt. Taigi projektas yra labai patrauklus, įtraukiantis ir motyvuojantis, nes mus vertina ne tik kiekybiškai pagal balą, o kokybiškai – tai, kokį žmogiškąjį potencialą esame sukaupę viduje.

- Ką konkrečiai Tu pati baigei, kokį baigiamąjį darbą rašei ir kaip buvai įvertinta?

- Esu baigusi  pramonės inžinerijos ir inovacijų vadybos programą: 2011 m. bakalauras, studijos lietuvių kalba, ir 2014 m. magistrą, studijos anglų kalba. Įgijau vadybos ir inžinerijos magistro laipsnį. Labai didžiuojuosi savo studijų programa, kadangi ji užaugina pilnaverčius darbuotojus, mus ugdė kaip įmonių vadovus, ar aukštesnės grandies vadybininkus, kurie geba ne tik atlikti technines operacijas, projektuoti brėžinius, bet ir išmano rinkodarą, verslo etiketą, finansinius ir ekonominius rodiklius, yra kvalifikuoti sukurtų produktų ar paslaugų pardavėjai. Ar tai nėra darbdavio svajonė?

              Visada domėjausi rinkodara, komunikacija bei strateginiu įmonės valdymu lokalios ir tarptautinės rinkos kontekste. Bakalauro darbą rašiau apie naujo produkto įvedimą į rinką į „X“ pramonės šaką (maisto pramonės šaka; duonos rinka). Magistrantūros studijose darbas buvo anglų kalba  „Verslo procesų nuomos (outsourcing) galimybės farmacijos pramonės šakoje/įmonėje“ (angl. „Oportnities of business process outsourcing in pharmaceutical industry/enterprise“), buvau įvertinta komisijos nuosprendžiu „excellent“ („puikiai“), kas balų sistemoje yra maksimalus įvertinimas 10 balų. Magistro pasirinkta tema labai džiaugiausi, tai gana nauja, dar studentų retai gvildenta tema, nes outsourcing‘o apraiškos Lietuvoje dar menkos, ir įmonių dažnai ignoruojamas kaip perspektyvus organizacijos veiklos optimizavimo procesas. Rašydama darbą atidaviau visą save, jau galėjau į darbą įprojektuoti savo profesinę bei akademinę patirtis ir pateikti naują projekto modelį.


 

Sekite mūsų naujienas:

© 2019 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.