Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

Tarptautiniai ekspertai pristatys rekomendacijas Lietuvos mokslo sistemai

Beveik pusšimtis ekspertų iš garsiausių pasaulio mokslo institucijų pastaruosius metus skyrė mokslinės veiklos vertinimui Lietuvoje. Balandžio 16 d. renginyje „Mokslinės veiklos vertinimas: ką rekomenduoja tarptautiniai ekspertai“ jie pasidalins savo pastebėjimais ir rekomendacijomis.

Mokslinės veiklos vertinimas – pasaulyje įprasta praktika, kuria siekiama užtikrinti aukštą mokslo kokybės lygį. „Kiekviena šalis, siekianti būti konkurencinga tarptautiniu lygiu, turi vertinti mokslinę veiklą. Žinodami savo stipriąsias, silpnąsias vietas, atvirai įsivardindami problemas ir rasdami būdus, kaip jas spręsti, galime siekti aukštesnės kokybės“, - sako švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis.

Mokslinės veiklos vertinimą Lietuvoje atliko Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) bendradarbiaudamas su Lietuvos mokslo taryba. Tyrime dalyvavo 46  tarptautiniai ekspertai iš prestižinių mokslo institucijų kaip Oksfordo universitetas, Delfto technologijos universitetas, Mančesterio universitetas, Berlyno technikos universitetas, Londono menų universitetas, Šv. Trejybės koledžas ir daugelio kitų.

„Įtraukiant tarptautinius ekspertus buvo užtikrintas tyrimo nešališkumas ir skaidrumas. Ekspertai ne tik nagrinėjo mokslo institucijų pateiktą informaciją, mokslininkų spausdinamas publikacijas, bet ir patys lankėsi Lietuvos mokslo institucijose, apžiūrėjo jų infrastruktūrą, kalbėjosi su administracijos darbuotojais, mokslininkais, studentais. Patys turėdami didelę tarptautinę patirtį ekspertai galėjo objektyviai įvertinti, kaip Lietuvos mokslinė veikla atrodo pasaulio kontekste“, - pasakoja MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.

Užtikrinant teisingą vertinimą tyrime dalyvavę ekspertai turėjo vertinti tik tos srities mokslinę veiklą, kurioje jie patys dirba. Ekspertai buvo pasiskirstę į humanitarinių, žemės ūkio, biomedicinos, fizinių, technologijos ir socialinių mokslų grupes. Lietuvos mokslo institucijos – aukštosios mokyklos ir mokslo institutai – buvo suskirstyti į vadinamus vertinamuosius vienetus, tai yra, vieną ar kelis mokslo kryptimi susijusius mokslo padalinius. Kiekvieną iš jų ekspertai vertino skalėje nuo 1 iki 5, kai mažiausias balas reiškia silpnai nacionaliniu lygiu vykdomą mokslinę veiklą, o aukščiausias – globalius lyderius. Ekspertai pateikė ne tik savo įvertinimus, bet ir rekomendacijas, kaip galima pagerinti vykdomą mokslinę veiklą.

„Skaitydami ekspertų rekomendacijas dar kartą įsitikinome – tobulėjimui ribų nėra. Bet konkurencinę kovą visuomet laimi tie, kurie žino savo stipriąsias vietas. Todėl ir vertiname – kad visi jas aiškiai matytume ir puoselėtume“, - sako MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.

Daugiau apie atliktą tyrimą ir jo rezultatus kviečiame sužinoti spaudos konferencijoje, kuri vyks balandžio 15 d. 14.30 val. Lietuvos mokslų akademijos Mažojoje salėje (Gedimino g. 3). 

Renginys „Mokslinės veiklos vertinimas: ką rekomenduoja tarptautiniai ekspertai“ vyks balandžio 16 d. 15.15 val. Švietimo ir mokslo ministerijos (A.Volano g. 2) Ovaliojoje salėje. Norintys dalyvauti kviečiami registruotis čia: http://www.mosta.lt/lt/renginiai/215-mokslines-veiklos-vertinimas-ka-lietuvai-rekomenduoja-tarptautiniai-ekspertai