agenda baneris

Spausdinti

Renginyje „Išsilavinimas ir įsidarbinimas: ką žinome apie jų ryšį?“ pristatyti tyrimo, skirto absolventų karjeros stebėsenai, rezultatai

2015 m. birželio 17 d. renginyje „Išsilavinimas ir įsidarbinimas: ką žinome apie jų ryšį?“ buvo pristatyti MOSTA atlikto tyrimo „Absolventų stebėsena Lietuvoje” rezultatai.

„Lietuvoje didžiuojamės tuo, kad pirmaujame pagal žmonių, turinčių aukštąjį išsilavinimą skaičių. Tačiau to nepakanka. Turime stebėti, kaip sekasi absolventams po to, kai jie baigia aukštąją mokyklą. Ar jie gauna darbus, ar sėkmingai realizuoja save darbo rinkoje, ar dirba kompetenciją atitinkantį darbą? Mes visi kartu siekiame dvejopo tikslo: kad absolventai patys būtų patenkinti įgytu išsilavinimu ir kad baigę aukštąsias mokyklas jie prisidėtų kuriant geresnę, konkurencingesnę Lietuvą“, - tardama sveikinimo žodį kalbėjo Švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė.

Pasak viceministrės, nors aukštosios mokyklos pagal savo išgales stengiasi sužinoti, kaip sekasi jų absolventams, Lietuvoje iki šiol nebuvo sistemos, leidžiančios matyti bendrą vaizdą. „MOSTA atliktas absolventų karjeros stebėsenos tyrimas yra labai svarbus žingsnis kuriant tokią sistemą. Dažnai kalbame apie įrodymais grįstus sprendimus – absolventų stebėsena yra būtent tokiems sprendimams skirtas įrankis”, - sakė dr. Svetlana Kauzonienė.

Renginyje absolventų stebėsenos sistemą instituciniu ir nacionaliniu lygmeniu apžvelgė Švietimo ir mokslo ministerijos studijų skyriaus vedėjas Antanas Levickas, pranešimus, pristatančius tyrimo rezultatus, skaitė MOSTA atstovės dr. Rima Kalinauskaitė ir Beatričė Leiputė. Kviečiame susipažinti su pranešimais:

Išsilavinimas ir darbo vieta: ką veikia 2013 m. absolventai?
Ką apie savo studijas, darbą ir karjerą mano absolventai?