Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

Moksleivių ir studentų atstovai sutinka, kad būtinas individualizuotas priėmimas į aukštąsias mokyklas

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) atstovai susitikę su Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) ir Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovais pristatė 2015 m. stojimo į aukštąsias mokyklas situaciją kai stojant į valstybės finansuojamas vietas  pirmą kartą buvo taikomas minimalus konkursinis balas.

„Minimalaus konkursinio balo prasmė ta, kad į aukštąsias mokyklas stotų pasirengę studijuoti moksleiviai, kad susirinkus į paskaitas ir studentas, ir dėstytojas galėtų gilintis į mokslą, turinį, o ne kartoti mokyklos kursą“, - pažymėjo MOSTA ekspertas Gintautas Jakštas.

LSS prezidentas Paulius Baltokas pažymėjo, jog LSS pritaria minimaliam konkursiniam balui, tačiau mano, kad jis turi būti vienodas tiek universitetams, tiek kolegijoms.

„Jei Lietuvoje yra binarinė aukštojo mokslo sistema, tai studijuojančių kompetencijos turi būti vienodos, o nepriklausyti nuo vykdomų studijų proceso “, - pabrėžė LSS prezidentas. Pasak P. Baltoko, turi būti priimamos asmenybės, o ne konkursinis balas.

LMS prezidentė Akvilė Burneikaitė pažymėjo, kad stojimas turėtų būti individualizuotas, tai yra neturėtų būti skaičiuojamas vien egzaminų balas, bet atskirai įvertintos ir kitos kompetencijos.

Diskusijoje abiejų organizacijų atstovai sutarė, kad žinių patikrinimas yra būtinas, bet kitu etapu turėtų būti vertinama ir kompetencijos pvz. stažuotės, praktikos, savanorystė ar veikla NVO. Tiesa, turi būti sukurta pripažinimo sistema, ir LMS prezidentė pažymėjo, kad Lietuva turėtų suskubti  ir ją paleisti jau 2018 m.

Akademinio jaunimo organizacijos neprieštaravo, kad šiais metais konkursinis balas turėtų būti 4 ar didesnis.

MOSTA ekspertas Gintautas Jakštas pristatė ir kai kurių aukštųjų mokyklų papildomų balų suteikimo sistemas, kurios iš dalies iškreipia stojančiųjų rezultatus. Pasak eksperto, minimalų konkursinį balą stojantysis turėtų surinkti be papildomų balų, o papildomi balai tik suteiktu didesnę tikimybę įstoti į norimą aukštąją mokyklą ar programą.

 Daugiau informacijos apie stojimą per LAMA BPO sistemą galima rasti www.mosta.lt Tyrimų skyrelyje