Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete: Inovacijų proveržiui reikia ryžtingų sprendimų

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) direktorė Jurgita Petrauskienė LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete pristatė Lietuvos studijų, mokslo ir inovacijų potencialą.

Direktorė kėlė klausimą, ką mums rodo tai, kad viena iš daugiausiai aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių valstybė yra sąrašo gale, kai kalbame apie inovacijas. MOSTA direktorė analizavo 2015–2016 m. Pasaulio konkurencingumo indekso rezultatus, kreipdama dėmesį į tuos veiksnius, kurie Lietuvai trukdo žengti sparčiau.

Kalbėdama apie inovacijoms palankią aplinką, pranešėja ypač pabrėžė jau ne vienerius metus akcentuojamas prastas darbo rinkos sąlygas: visų pirma – jų nelankstumą, neigiamą mokesčių poveikį paskatai dirbti, prastus šalies gebėjimus išlaikyti ir pritraukti talentus. J. Petrauskienės teigimu, Lietuvoje yra labai ribotas įmonių absorbcinis potencialas ir gebėjimas adaptuoti esamas technologijas, kitose šalyse sukurtas technologines žinias.

Tarp svarbiausių iššūkių ji paminėjo nelanksčią aukštojo mokslo reakciją į prastėjančią demografinę situaciją, žemą įstojusiųjų pasirengimą studijuoti, didelę ir didėjančią priklausomybę nuo ES struktūrinių investicijų, fragmentaciją studijų ir mokslo sistemoje, menką studijų ir mokslo tarptautiškumą, tyrėjų ir dėstytojų atlyginimų problemą.

 MOSTA direktorės pranešimas.

Konferencijos vaizdo įrašą ir pranešėjų pateiktis galite rasti paspaudę šią nuorodą: http://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=25035&p_k=1&p_t=164256