agenda baneris

Spausdinti

Lapkričio 17 d. - Tarptautinė studentų diena. Šeši faktai apie Lietuvos studentus

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) jau keletą metų įgyvendina tarptautinį, 28-iose Europos šalyse atliekamą studentų tyrimą EUROSTUDENT. Paskutinis šeštasis tyrimas yra atliktas šių metų balandžio-birželio mėnesiais. Lapkričio 17 d. proga pristatome EUROSTUDNET VI sužinotus šešis faktus apie studentus:

  • Trečdalis studentų tyrime teigia jog gyvena su tėvais, o kas penktas (20 proc.) Statistikos departamento teigimu gyvena bendrabutyje. 28 proc. respondentų teigia gyvenantys  su savo šeima (sutuoktiniu, vaikais).
  • Trys ketvirtadaliai studentų  labai patenkinti bendrabučių vieta (78 proc.) ir kiek užtrunka, kad pasiektų savo studijų vietą (73 proc.). Du trečdalius tenkina pragyvenimo kaina, tačiau tik trečdalis gyvenančių bendrabučiuose patenkinti higienos sąlygomis ar virtuve.
  • Apklausos duomenimis 30 proc. bakalauro studijų studentų ir 65 proc. magistrantų dirba studijų metu. 75 proc. bakalauro ir 84 proc. magistro studentų dirba tam, kad pragyventų, o beveik 40 proc. dirbančių studentų negalėtų sau leisti studijuoti, jei nedirbtų.
  • 39 proc. bakalauro studentų dirba darbą susijusį su studijomis, tarp magistrantų tokių – 65 proc. Du trečdaliai dirbančių bakalauro studentų (67 proc.) vertina save kaip studentus, kurie dirba, tuo tarpu 65 proc. dirbančių magistrantų identifikuoja save kaip dirbančiuosius, kurie dar ir studijuoja.
  • Kas ketvirtas studentas teigia patiriantis labai rimtus/rimtus finansinius sunkumus: 64 proc. bakalauro studentų pagrindinis pajamų šaltinis – tėvų/šeimos parama, 22 proc. bakalauro studentų pagrindinis pragyvenimo šaltinis – pajamos iš darbo. Tarp magistrantų 52 proc. išgyvena iš savo uždirbtų pajamų, tačiau daugiau nei trečdalis (35 proc.) vis dar yra priklausomi nuo šeimos/tėvų finansinės paramos.
  • 11 proc. studentų  turi vaikų.

EUROSTUDENT VI tyrimas Lietuvoje vykdytas 2016 m. balandžio-birželio mėn. Tyrime dalyvavo visų aukštųjų mokyklų I ir II pakopos studentai. Apklausta 3300 studentų. Galutiniai rezultatai, kur Lietuvą galėsime palyginti su kitomis šalimis, bus prieinami 2017 m. balandį.

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.