agenda baneris

Spausdinti

MOSTA įgyvendinamame Eurostudent tyrime studentai įvertino ir dėstytojus

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) jau keletą metų prisideda įgyvendinant tarptautinį, 28-iose Europos šalyse atliekamą, studentų tyrimą EUROSTUDENT. Paskutinis šeštasis tyrimas yra atliktas šių metų balandžio-birželio mėnesiais.

Tyrime 3300 Lietuvos studentų pateikia faktus ne tik apie save ir socialinę aplinką, bet ir išsakė nuomonę apie dėstytojus:

  • Beveik pusė (46 proc.) studentų mano, kad jų dėstytojai juos įkvepia studijuoti, tačiau tik apie trečdalį (35 proc.) studentų pritaria teiginiui, kad dėstytojai rūpinasi jų mokymosi pažanga.
  • Magistrantai geriau vertina dėstytojų darbą nei bakalauro studijų studentai:

o   56 proc. pritaria, kad dėstytojai juos įkvepia (bakalaurų – 46 proc.);

o   kad dėstytojai rūpinasi jų mokymo pažanga pritaria 40 proc. magistrantų (bakalaurų – 33 proc.).

  • Dėstytojų rūpestį dėl mokymosi pažangos labiau jaučia kolegijų (40 proc.) nei universitetų studentai (33 proc.).
  • Dėstytojus, kaip įkvepiančius mokymuisi, aukščiau vertina menų, humanitarinių (59 proc.) bei socialinių mokslų (54 proc.) studentai.
  • Kiek kukliau dėstytojų gebėjimus įkvėpti mokymuisi, įvertino studentai, studijuojantys fiziniuose (44 proc.), technologijos (40 proc.) moksluose  bei IT (32 proc.) studijose.

EUROSTUDENT VI tyrimas Lietuvoje vykdytas 2016 m. balandžio-birželio mėn. Tyrime dalyvavo visų aukštųjų mokyklų I ir II pakopos studentai.  Galutiniai rezultatai, kur Lietuvą galėsime palyginti su kitomis šalimis, bus prieinami 2017 m. balandį.

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.