Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

MOSTA su partnerių tinklu vykdys Europos Komisijos projektą

Europos Komisija paskelbė kvietimo teikti paraiškas pilotiniam Europos absolventų apklausos projektavimui ir įgyvendinimui laimėtojus. Po kelis mėnesiu vykusio paraiškų vertinimo ir atrankos nuspręsta, kad tyrimą „Eurograduate“ Europos mastu vykdys tarptautinis partnerių tinklas, kurio dalis yra Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).

MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovo Gintauto Jakšto teigimu, tai yra didelis įvertinimas organizacijai ir jos turimoms kompetencijoms. „MOSTA jau nuo 2012-ųjų prisideda prie tarptautinio projekto „Eurostudent“, taip pat vykdo Europos Komisijos finansuojamus „Interreg Europe“ projektus, o prieš porą mėnesių su partnerių tinklu laimėjome finansavimą „Twinning“ projektui vykdyti ir jau netrukus pradėsime teikti pagalbą Armėnijai, siekiančiai priartinti savo aukštojo mokslo sistemą prie Europos aukštojo mokslo erdvės gairių. Džiaugiamės, kad mūsų kompetencija pasitiki ne tik partneriai Lietuvoje, bet ir Europoje bei už jos ribų“, – sako G. Jakštas.

Tarptautine „Eurograduate“ apklausa siekiama sukurti sistemingesnę ir tvaresnę, Europos mastu palyginamą aukštųjų mokyklų absolventų stebėsenos sistemą. Taip pat šiuo tyrimu numatoma papildyti nacionalinių absolventų karjeros stebėsenos sistemų informaciją.

Tyrimas apims klausimus, susijusius su absolvento integracija į darbo rinką, karjeros trajektorijas, aukštosiose mokyklose įgytų įgūdžių aktualumą darbo rinkoje, užimtumą bei demokratinių vertybių sklaidą absolventų tarpe.

Šiuo metu MOSTA siekia, kad Lietuva būtų pasirinkta pilotiniam metodologijos bandymui. Tai, ar Lietuva bus pirmoji šalis, kurioje bus atliekamas „Eurograduate“ tyrimas, paaiškės 2018 m. pradžioje.