agenda baneris

Spausdinti

Plečiasi MOSTA funkcijos – vykdys užimtumo stebėseną

Įsigaliojus LR užimtumo įstatymo pataisoms plečiasi Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) funkcijos. Nuo šiol MOSTA vykdys Lietuvos gyventojų užimtumo stebėseną.

„Iki šiol gyventojų užimtumo stebėsenos ir užimtumo prognozavimo funkcijos buvo išskaidytos keliose įstaigose, tai iš dalies nulemdavo tarpinstitucinės koordinacijos trūkumą, todėl yra racionalu stebėsenos ir prognozavimo funkcijas sutelkti vienoje įstaigoje, kuri specializuotųsi šioje  temoje, kauptų ir analizuotų duomenis ir galėtų teikti patikimą informaciją politinių sprendimų priėmėjams bei visuomenei“, – sako MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintautas Jakštas.

G. Jakštas nurodo, kad pagrindinis užimtumo stebėsenos tikslas yra nuolatinis duomenų rinkimas ir analizė, siekiant išlaikyti darbo rinkos pasiūlos ir paklausos balansą bei prognozuoti ateities tendencijas. „Užimtumo stebėsena apims Lietuvos gyventojų užimtumo būklės, kaitos, tendencijų vertinimą, atsižvelgiant į valstybės, visuomenės ir ūkio poreikius, taip pat užimtumo prognozavimą. Stebėsenos rezultatų pritaikomumas yra ganėtinai platus. Išvados galės būti pritaikomos planuojant specialistų poreikį, kuriant perkvalifikavimo sistemas, diegiant užimtumo rėmimo priemones, planuojant šalies ūkio plėtrą“, – teigia G. Jakštas.

Pirmoji žmogiškųjų išteklių būklės ataskaita apims gyventojų padėties darbo rinkoje analizę, regioninius skirtumus ir specializacijas, specialistų poreikio ir rengimo atitikties vertinimą, taip pat žmogiškųjų išteklių migracijos temą. 

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.