agenda baneris

Spausdinti

Pristatė palyginamojo MTEP vertinimo eigą

Vakar vykusiame susitikime Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) bei Lietuvos mokslų tarybos atstovai pristatė šiemet vyksiančio palyginamojo ekspertinio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) palyginamojo vertinimo tvarką ir eigą.

Palyginamasis ekspertinis MTEP vertinimas yra viena iš dviejų naujosios mokslo vertinimo sistemos dalių. Naująja mokslo vertinimo sistema siekiama įvertinti mokslo ir studijų institucijų vykdytą mokslo (meno) veiklą, o vertinimo rezultatus viešinti, teikti institucijoms, formuojančioms ir įgyvendinančioms mokslo ir studijų politiką. Vertinimo rezultatai bus naudojami skiriant bazinio finansavimo lėšas moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai, meno veiklai atlikti valstybinėse Lietuvos mokslo ir studijų institucijose.

Pirmąją – kiekybinę – vertinimo dalį, kuomet mokslo ir studijų institucijos vertinimui teikia duomenis apie vertinimo laikotarpiu paskelbtas MTEP ir meno publikacijas, išleistus leidinius (monografijas, knygas, vadovėlius, bibliografijas ir daugelį kitų), vykdytus MTEP ir (ar) meno projektus bei šiai veiklai atlikti sudarytas MTEP sutartis, įgyvendina Lietuvos mokslo taryba. Šis vertinimas atliekamas kasmet.

Palyginamąjį ekspertinį MTEP vertinimą įgyvendina MOSTA. Palyginamasis vertinimas vykdomas kas penkerius metus.  Šį kokybinį vertinimą atlieka užsienio ekspertai. Vertinimo metu atsižvelgiama į vertinamųjų vienetų (institucijų ar jų dalių) MTEP veiklos kokybės, ekonominio ir socialinio poveikio bei perspektyvumo kriterijus.

Susipažinti su vertinimo eiga galima paspaudus šią nuorodą.

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.