agenda baneris

Spausdinti

Pritarta rekomendacijų dėl inovacijų plėtros įgyvendinimo planui

Šiandien vykusiame Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) strateginės tarybos posėdyje pritarta Europos Komijos (EK) pateiktų rekomendacijų dėl inovacijų skatinimo įgyvendinimo planui. Rekomendacijų įgyvendinimo plane numatoma, kad 10 iš 13 parengtų rekomendacijų bus įgyvendintos arba įgyvendintos iš dalies, o dėl 3 rekomendacijų įgyvendinimo sprendimas atidėtas.

Numatoma, kad bus įgyvendintos rekomendacijos dėl mokslo ir verslo bendradarbiavimo stiprinimui skirtų inovacinių čekių priemonės įgyvendinimo, stiprinamas klasterių matomumas tarptautinėje erdvėje, taip pat bus įgyvendintos keturios rekomendacijos susijusios su į inovacijas orientuotų tiesioginių užsienio investicijų pritraukimu. Iš dalies bus įgyvendintos rekomendacijos dėl verslo paramos agentūrų konsolidacijos, jų funkcijų optimizavimo, finansinių paskatų verslo inovatyvumui schemos bei aukšto lygio mokslinių tyrimų centrų finansavimo modelio.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro direktoriaus Ramojaus Reimerio teigimu, tikimasi, kad šių rekomendacijų įgyvendinimas prisidės prie inovacijų plėtros. „Bendri mokslo ir verslo projektai, mokslo ir tyrimų centrų plėtra bei paskatos inovacijoms yra kelias į investicijų plėtrą, produktyvumo didinimą ir BVP augimą“, - sako R. Reimeris.

Rekomendacijų įgyvendinimo stebėsena patikėta Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrui. Po Tarybos pritarimo, įgyvendinimo planas bus pateiktas Europos Komisijai ir laukiama jos reakcijos.

Strateginės tarybos posėdyje taip pat pateikti pasiūlymai, kaip galėtų būti tobulinama valstybinių institutų veiklos kokybė, optimizuojamas jų tinklas.

Tarybos narių manymu, tobulinant planą turėtų būti atsižvelgiama, į tai, kad institutai turi operatyviai reaguoti į verslo užsakymus, strateginį valstybės poreikį. Taip pat pabrėžiama, kad institutai turėtų veikti savarankiškiau, uždirbti lėšų iš verslo ir kitų šaltinių. Tarybos narių manymu, turi būti išgrynintas jų finansavimo, veiklos administravimo modelis, sustiprinta vadyba, išgrynintos funkcijos – šiai užduočiai svarbus valstybės ir pačių institutų bendras darbas, sąveika, atsižvelgimas į kiekvieno instituto specifiką.

Numatoma, kad institutų kokybės gerinimo planas bus svarstomas kitame MTEPI strateginės tarybos posėdyje – balandžio pabaigoje.

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras atlieka MTEPI strateginės tarybos sekretoriato funkciją. Daugiau informacijos apie MTEPI strateginės tarybos veiklą galima sužinoti paspaudus šią nuorodą.

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.