agenda baneris

Spausdinti

Inovacijų ekosistemos plėtrai – LEAN metodas

Kovo 29 d. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) organizavo mokymus apie LEAN metodo diegimą ir plėtojimą inovacijų ekosistemoje. Mokymų metu ekosistemų plėtros ekspertas Domen Bole, jau beveik dešimtį metų besispecializuojantis pietryčių Europos valstybių inovacijų ekosistemų plėtros temose, atskleidė LEAN metodo įdiegimo inovacijų ekosistemos kūrime naudą.

Ekspertas apžvelgė stipriąsias ir silpnąsias inovacijų politikos vietas Europoje ir Lietuvoje. Lietuva pagal globalų inovacijų indeksą pasaulyje užimą 40 vietą, tad erdvės tobulėjimui tikrai yra. Kaip teigė ekspertas, LEAN sistema galėtų pagelbėti inovacijų ekosistemai veikti efektyviau ir padėti įveikti kylančius iššūkius.

„Nuosekliai LEAN principus įgyvendinančios institucijos pripažįsta neabejotiną ir pamatuojamą naudą, todėl taikant LEAN principus inovacijų politikoje tikrai galime tikėtis geresnių rezultatų,“– sakė D. Bole, seminare pasidalinęs LEAN panaudojimo gerosios praktikos pavyzdžiais bei išaiškinęs LEAN taikymo specifiką regioniniu lygmeniu.

Seminare dalyvavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros, Švietimo ir mokslo ministerijos, technologijų parkų bei aukštųjų mokyklų atstovai.

MOSTA organizuotas seminaras yra projekto „INKREASE“ dalis. Šiuo projektu yra siekiama pagerinti dalyvaujančių regionų inovacijų plėtojimo pajėgumus, pagrindinis tikslas yra integruoti į skirtingas partnerių regionines strategijas priemones ir įrankius, kurie didintų įvairių inovacinių ekosistemų efektyvumą, sustiprintų mokslo ir verslo bendradarbiavimą ir mokslinių tyrimų rezultatų komercializaciją.

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.