Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

Europos Komisija imasi iniciatyvos stebėti absolventų rezultatus

Lietuva tapo viena iš aštuonių Europos valstybių, kuriai suteikta galimybė įgyvendinti pilotinį „Eurograduate“ tyrimą. Europos Komisijos inicijuotu tyrimu pirmą kartą siekiama gauti tokios apimties duomenis apie Europos aukštųjų mokyklų absolventus.

Tikimasi, kad šis tyrimas taps vienu iš pamatinių ramsčių, renkant Europos mastu palyginamus duomenis apie aukštųjų mokyklų absolventus, jų integraciją darbo rinkoje, socialinius švietimo rezultatus, mobilumą ir vaidmenį visuomenėje. Lietuvoje tyrimą įgyvendins Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA).

„Džiaugiamės, kad Lietuva tapo viena iš kelių šalių, kurioms suteikta galimybė įgyvendinti bandomąjį tyrimą. Vieni pirmųjų Europoje turėsime galimybę pažvelgti į mūsų aukštųjų mokyklų absolventų situaciją kitų šalių kontekste. Kartu tai didelė atsakomybė, prisiimta mūsų organizacijos. Tapome viena iš kelių organizacijų Europoje, kurios galės tiesiogiai prisidėti prie tyrimo, suteikiančio galimybę kur kas platesniu žvilgsniu pažvelgti į absolventų situaciją Europoje, tobulinimo“, – sakė MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas Gintautas Jakštas.

Analitiko teigimu, tikimasi, kad įgyvendintinus pilotinį tyrimą bei pagal jo rezultatus patobulinus naudojamas metodikas, tyrimas bus įgyvendinamas visoje Europoje.

Pilotiniame „Eurograduate“ tyrime galės dalyvauti Lietuvos aukštųjų mokyklų bakalauro ir magistro studijų absolventai, kurie baigė studijas 2013 arba 2017 m. Absolventų apklausa yra vykdoma iki šių metų pabaigos.

Europos Komisijos pranešime nurodoma, kad ši studija yra ypač svarbi siekiant giliau suprasti sąsają tarp švietimo ir darbo rinkos, o taip pat siekiant užtikrinti kokybiškų ir aktualių įgūdžių suteikimą studentams visoje Europoje. „Absolventų stebėsena skirtingomis formomis yra vykdoma daugelyje Europos šalių. Šis tyrimas žymi naujo etapo pradžią – bandymą nupiešti visos Europos absolventų paveikslą“, – skelbia Europos Komisija.