agenda baneris

Spausdinti

Paskelbti palyginamojo MTEP vertinimo rezultatai

Palyginamojo ekspertinio MTEP vertinimo metu užsienio ekspertai lankėsi Lietuvos mokslo ir studijų institucijose ir atliko kokybinį mokslinės veiklos vertinimą. Per 60 užsienio šalių mokslininkų vertino 30 institucijų (14 valstybinių universitetų, tris nevalstybinius universitetus, 13 mokslinių tyrimų institutų) vykdomos MTEP veiklos kokybę, ekonominį ir socialinį poveikį bei perspektyvumą. 

Vizitų metu ekspertai susitiko su institucijose dirbančiais tyrėjais, doktorantais bei administracijos darbuotojais, analizavo institucijų atstovų pateiktus pastarųjų penkerių metų rezultatus, susipažino su turima tyrimų infrastruktūra.

Palyginamasis mokslinės veiklos vertinimas pakeitė iki šiol veikusią vertinimo sistemą. Siekiant užtikrinti rezultatų objektyvumą, nuo šiol vertinimui pasitelkiami su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis nesusiję ekspertai iš užsienio šalyse veikiančių aukštųjų mokyklų bei tyrimų institutų. Taip pat išplėstas vertinamųjų aspektų sąrašas, papildant poveikio bei potencialo vertinimu. Vertinime dalyvavusioms institucijoms bus suteikta informacija ne tik apie vykdomą mokslinę veiklą bei jos kokybės lygį, bet ir rekomendacijos veiklos tobulinimui.

Kviečiame susipažinti su vertinimo rezultatais paspaudus šią nuorodą.

2019 m. sausio 23 d. vyks palyginamojo ekspertinio MTEP veiklos vertinimo rezultatų pristatymas. Renginio metu bus pristatyti Palyginamojo ekspertinio MTEP veiklos vertinimo rezultatai ir ekspertų rekomendacijos dėl mokslo sistemai aktualių iššūkių sprendimo. Vienas iš renginio tikslų kartu su akademine bendruomene, ekspertais ir mokslo politiką įgyvendinančiomis institucijomis aptarti Palyginamojo ekspertinio MTEP veiklos vertinimo proceso tobulinimą. Renginio metu išsakyti siūlymai bus užfiksuoti ir pateikti už mokslo politikos įgyvendinimą atsakingoms institucijoms.

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.