Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

Profesinio mokymo bendruomenė kviečiama diskutuoti kuriamos stebėsenos sistemos klausimais

Balandžio 5 d. Kaune vyksiančiame renginyje Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) suburs profesinio mokymo atstovus diskusijai apie kuriamą nacionalinę profesinio mokymo stebėsenos sistemą bei pristatys MOSTA parengtas samdomų darbuotojų poreikio prognozes iki 2022 metų.

Renginio metu kartu su profesinių mokyklų atstovais, atsakingais už profesinio mokymo kokybę, bus siekiama identifikuoti svarbiausius profesinio mokymo sistemos ir įstaigų vertinimo aspektus, kurie leistų stebėti profesinio mokymo raidą, kokybę ir laiku identifikuoti sistemai kylančius iššūkius.

Pasak MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus politikos analitikės Giedrės Beleckienės, kuriant veiksmingą nacionalinę stebėsenos sistemą yra svarbu įsiklausyti į profesinių mokyklų kasdienes patirtis ir poreikius. „Pagrindinis stebėsenos tikslas – pateikti objektyvią informaciją, kuri leistų tinkamai projektuoti profesinio mokymo sistemos pokyčius. Stebėsena įgyvendinama stebint tam tikrus rodiklius. Jų apskaičiavimui reikalingus duomenis teikia profesinio mokymo įstaigos. Todėl, siekiant užtikrinti stebėsenos sistemos efektyvumą, labai svarbu tinkamai apibrėžti, ką ir kokia apimtimi stebėti. O tai įmanoma tik bendromis profesinio mokymo sistemos dalyvių pastangomis“.

Daugiau apie artėjantį renginį, rasite paspaudę šią nuorodą.