Geresnis
valdymas
 
Mokslo,
technologijų ir
inovacijų politika
 
Švietimo
politika
 
Žmogiškojo
kapitalo politika

4banneris

agenda baneris

Spausdinti

Europiniame tyrime laukiamas ir Lietuvos studentų balsas

Gegužės–birželio mėn. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) vykdys tarptautinį studentų tyrimą „EUROSTUDENT“. Pagrindinis šio tyrimo tikslas yra sugretinti palyginamus duomenis apie Europos aukštojo mokslo socialinę dimensiją skirtingose Europos šalyse.

Pasak MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovo Gintauto Jakšto, tyrimas yra unikalus tuo, kad leidžia palyginti Lietuvos studentų padėtį su kitų „EUROSTUDENT“ tyrime dalyvaujančių šalių rezultatais. „Tyrimas sukuria mums kontekstinį rėmą, kuriame galime ieškoti sėkmės pavyzdžių, kaip gerindami studentų socialinę padėtį Lietuvoje ir diegdami politikos priemones galėtume artėti prie Europos vidurkio. Taip pat galime stebėti ar jau priimtos politinės iniciatyvos sukūrė teigiamą pokytį ir atnešė planuotus rezultatus“, – teigia G. Jakštas.

Apklausoje „EUROSTUDENT“ siekiama surinkti kuo daugiau pačių studentų nuomonių iš skirtingų universitetų, kolegijų, visų specialybių ir kursų.

„Apie studentų gyvenimo sąlygas dažnai pasisako ekspertai ir specialistai. Visgi lygiai taip pat svarbu apie studentų situaciją išgirsti iš pirmų lūpų – su kokiais iššūkiais susiduria studentai, kokios sąlygos jiems padėtų geriau realizuoti savo potencialą. Atlikdami šį tyrimą kviečiame studentus papasakoti apie savo patirtis, problemas, o kartu ir teikti siūlymus, kaip jas spręsti. Tai ypač reikšminga, siekiant, kad mūsų švietimo sistema labiau tenkintų besimokančiųjų lūkesčius“, – studentus tyrime dalyvauti kvietė G. Jakštas.

Skirdami mažiau nei pusvalandį laiko ir pateikdami nuoširdžius atsakymus į tyrimo klausimus studentai gali tiesiogiai prisidėti prie to, kokius sprendimus priims Lietuvos ir Europos švietimo politikos formuotojai. Pateikti savo atsakymus į tyrimo klausimus studentai galės iki birželio pabaigos, vėliau šie atsakymai bus analizuojami ir lyginami su kitų Europos šalių rezultatais. 2020 m. planuojama tyrimo rezultatus pristatyti švietimo politikos formuotojams Lietuvoje, 2021 m. – Europos lygmeniu.

Tyrimo „EUROSTUDENT“  iniciatoriai teigia, kad šis projektas stiprina kiekvienos šalies socialinės aukštojo mokslo dimensijos stebėsenos sistemos pamatus, leidžiančius įvertinti priimtų sprendimų rezultatyvumą ir efektyvumą.

Projektas „EUROSTUDENT“ suvienija bendras tyrėjų, apklausų atlikėjų, nacionalinių ministerijų atstovų, studentų asociacijų ir kitų suinteresuotų pusių pastangas ištirti socialines ir ekonomines studentų gyvenimo sąlygas aukštojo mokslo sistemose Europoje.

Projektas vykdomas nuo 1990 m., šiuo metu tyrime dalyvauja 28 šalys.