agenda baneris

Spausdinti

Su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi aptartos bendradarbiavimo galimybės

2 1Vyriausybės strateginės analizės centre (STRATA) lankėsi naujasis Jungtinės Karalystės ambasadorius Lietuvoje Brian Olley. Vizito metu aptartos platesnio bendradarbiavimo su Jungtinės Karalystės institucijomis bei ambasada Vilniuje galimybės.

Vyriausybės strateginės analizės centro direktorius dr. Giedrius Viliūnas padėkojo ambasadai už pagalbą surengiant Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijos ir STRATA atstovų vizitą į Jungtinės Karalystės Vyriausybės mokslo tarnybą (Government Office for Science, Go Science), Geresnio reglamentavimo tarnybą (Better Regulation Executive) ir Reglamentavimo politikos komitetą (Regulatory Policy Committee).

„Išaugusi iš sektorinės institucijos, kurios pagrindinės kompetencijos sritys – mokslas ir inovacijos, švietimas bei žmogiškojo kapitalo politikos analizė, sulig pakitusiu statusu mūsų institucija plečia savo atsakomybių lauką, – teigė STRATA vadovas, – todėl galimybė susipažinti su geriausia įrodymais grįsto valdymo praktika – itin vertinga patirtis. Mums padarė įspūdį „Go Science“ apibrėžiama misija – teikti patarimus vyriausybei, kad jos politika ir sprendimai būtų pagrįsti moksliniais įrodymais ir strategine ilgalaike perspektyva, manome, kad tai – taip pat ir mūsų misijos dalis.“

Susitikimo metu aptarta geresnio reglamentavimo svarba verslo plėtrai, kas dar labiau sustiprintų Šiaurės ir Baltijos regiono šalių patrauklumą ir perspektyvą. Vienas iš ilgalaikių Lietuvos tikslų – pereiti prie inovatyviomis žiniomis grįstos ekonomikos, todėl abiejų šalių mokslo institucijų ir tyrėjų glaudesnis bendradarbiavimas – itin svarbus.

Tikimasi, kad tolesnis Jungtinės Karalystės ambasados ir STRATA bendradarbiavimas sudarys galimybes platesnės Lietuvos ir Jungtinės Karalystės analitinių centrų partnerystėms ir prisidės prie įrodymais grįsto valdymo stiprinimo Lietuvoje.

Jungtinės Karalystės ambasada Vilniuje rūpinasi ryšių tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos kūrimu ir palaikymu. Ambasada Vilniuje bendradarbiauja su vietos institucijomis stiprinant gebėjimus, skatinant ir ginant žmogaus teises, demokratiją ir gerą valdymą. Brian Olley paskirtas Jos Didenybės ambasadoriumi Lietuvoje š. m. rugsėjo mėn.