agenda baneris

Spausdinti

MOSTA ekspertai savo veiklą pristatė Vilniaus universiteto studentams

Vilniaus universiteto studentų atstovybė, surengusi tradicinius vasaros mokymus, šiemet į juos pristatyti savo veiklą pakvietė ir Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centrą (MOSTA).

Kas yra MOSTA ir ką ji veikia? Ką apie studijas Lietuvoje sako skaičiai? Ką pastebi ekspertai, analizuodami studentų priėmimą į aukštąsias mokyklas? Šie MOSTA parengti pranešimai šiemet pradėjo VUSA vasaros mokymus. Didžioji dalis susirinkusiųjų studentų jau buvo pažįstami su MOSTA veikla, tačiau nepraleido progos užduoti jiems rūpinčius klausimus.

Vilniaus universiteto studentų atstovams įdomiausia buvo patikrinti, ar viešojoje erdvėje sklandančią informaciją atitinka ir realūs skaičiai. Ar tiesa, kad Lietuvos studentai – jauniausi, lyginant su kitomis Europos Sąjungos šalimis? Kiek Lietuvos abiturientų nusprendžia prieš kibdami į tolesnius mokslus padaryti pertrauką? Kaip sparčiai auga studentų, pasirinkusių mokslus kolegijose, skaičius? Žinoma, didžiausių ovacijų sulaukė pristatytas faktas, kad jau penkerius metus, kai MOSTA atlieka tokius tyrimus, populiariausia aukštąja mokykla Lietuvoje išlieka Vilniaus universitetas.

„Dėkojame už nuoširdžią pagalbą ugdant naująją VUSA kartą ir už profesionalumo pamokas tinkamam studentų atstovavimui", – pasibaigus renginiui dėkojo VUSA prezidentė Inga Kalpakovaitė, prisipažindama, kad šiuo metu jų atstovybės laukiamiausias leidinys – MOSTA rengiama studijų prieinamumo Lietuvoje analizė, kuri turėtų pasirodyti artimiausią mėnesį.