agenda baneris

Spausdinti

Baigiamojoje EUROSTUDENT konferencijoje – įžvalgos apie Europos studentų gyvenimą

60Kokiomis socialinėmis ir ekonominėmis sąlygomis gyvena Europos studentai? Ar ir kaip kinta aukštojo mokslo prieinamumas, ypač COVID-19 pandemijos kontekste? Estijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos, Šveicarijos, Lenkijos, Lietuvos ir kitų Europos šalių tyrimų rezultatai – jau gegužės 18–19 d. baigiamojoje EUROSTUDENT VII konferencijoje.

Konferencijoje bus pristatoma ir Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) kartu su tyrėjais iš PRAXIS (Estija) parengta teminė apžvalga, kurioje nagrinėjamas aukštojo mokslo lankstumas įstojimo ir studijų metu („Flexible pathways into and within higher education“). Apžvalga bus pristatoma gegužės 18 d. 12:20–12:40 val. (Lietuvos laiku). Neilgai trukus po to, 16:40–17:40 val. (Lietuvos laiku), vyks diskusija, kurios dalyviai iš skirtingų Europos šalių aptars gerąsias praktikas bei iššūkius, susijusius su didesniu aukštojo mokslo lankstumu. Diskusijoje taip pat bus kalbama apie pačių studentų požiūrį į lanksčią aukštojo mokslo prieigą, bus nagrinėjama jų patirtis.

Kviečiame susipažinti su visa konferencijos programa ir registruotis iš anksto.

EUROSTUDENT yra tarptautinis projektas, apjungiantis bendras tyrėjų, apklausų atlikėjų, nacionalinių ministerijų atstovų, studentų asociacijų bei kitų suinteresuotų šalių pastangas ištirti socialines bei ekonomines studentų gyvenimo sąlygas aukštojo mokslo sistemose Europoje. Projektas vykdomas nuo 1990 m., jį koordinuoja konsorciumas, atstovaujamas septynių Europos šalių, tarp kurių – ir Lietuva. Iš viso projekte dalyvauja 26 šalys. Pagrindinis EUROSTUDENT projekto tikslas yra sugretinti palyginamus duomenis apie Europos aukštojo mokslo socialinę dimensiją skirtingose Europos šalyse.