agenda baneris

Spausdinti

Lietuvos mokslas ir studijos: kur esame šiandien?

Dalyvių registracija

Prašome užpildyti visus formos laukusAr studijos Lietuvoje vienodai prieinamos visiems visuomenės sluoksniams? Ar Lietuvos mokslininkai ir verslininkai sugeba dirbti kartu? Kaip keičiasi Lietuvos mokslo pasaulis? Į šiuos ir daugybę kitų su mokslu ir studijomis Lietuvoje susijusių klausimų ekspertai atsakė renginyje „Lietuvos mokslas ir studijos: kur esame šiandien?", kuris vyko 2014 m. birželio 17 d. Lietuvos mokslų akademijos salėje.

Renginyje „Lietuvos mokslas ir studijos: kur esame šiandien?" buvo pristatyti Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) leidiniai „Lietuvos mokslo būklės apžvalga 2014" ir „Lietuvos studijų būklės apžvalga 2014". MOSTA centras, per metus atliekantis daugiau nei 40 įvairių su mokslu ir studijomis susijusių tyrimų, šiuose leidiniuose pateikia susistemintą informaciją apie Lietuvos mokslo ir studijų būklę ir jos kaitą.

„Diskusijų apie Lietuvos mokslą ir studijas visi girdime daug. Tai – sveikintina, nes rodo, kad šios svarbios sritys mums rūpi. Tačiau mūsų, MOSTA centro, užduotis – atsiriboti nuo visų kalbų, nuomonių ir analizuoti faktus. Lietuvos mokslo ir studijų būklės apžvalgos, kurias šiemet pristatome antrą kartą – tarsi veidrodis, nuo kurio nieko negali nuslėpti ar padailinti", - sako MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.

Leidinyje „Lietuvos studijų būklė 2014" šiemet ypatingas dėmesys skirtas studijų prieinamumui. Lietuvos įstatymai nurodo, kad aukštasis mokslas Lietuvoje turi būti prieinamas visiems, tačiau kaip tai veikia realiame gyvenime? Tuo tarpu leidinio „Lietuvos mokslo būklė 2014" pagrindinis akcentas – bendradarbiavimas. Su kuo ir kaip bendradarbiauja Lietuvos mokslininkai? Kaip Lietuva atrodo Europos kontekste ir ko gali pasimokyti iš kitų šalių, o galbūt jau pati gali būti pavyzdžiu kitiems?

Leidinių „Lietuvos mokslo būklės apžvalga" ir „Lietuvos studijų būklės apžvalga" pristatymas sulaukė didelio akademinės bendruomenės, verslininkų, viešojo sektoriaus atstovų, studentų susidomėjimo. „Šis renginys ypatingas tuo, kad jame susitinka visi, kam rūpi Lietuvos mokslas ir studijos. Kartu galime įvertinti esamą situaciją, kad žinotume, kokiu keliu toliau eiti", - pasakoja MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.

Ačiū Jums visiems, dalyvavusiems renginyje „Lietuvos mokslas ir studijos: kur esame šiandien?“. Leidinius „Lietuvos mokslo būklės apžvalga 2014“ ir „Lietuvos studijų būklės apžvalga 2014“ rasite čia.

Kviečiame prisiminti gražiausias renginio akimirkas

Nuotraukų autorius – Martynas Ambrazas