agenda baneris

Spausdinti

Diskusija | Kaip sukurti Skandinaviją Lietuvos regionuose?

Renginys vyks diskusijų festivalio „Būtent“ metu, rugsėjo 8 d. (šeštadienį) 16 val. Birštono Vytauto parke.


Skandinavijos arba Šiaurės šalių regiono patirtys mums yra tapusios siektinos gerovės kelrodėmis. Vis dėlto, kalbant apie Lietuvos regionus nuotaikos dažnai ne tokios optimistinės. Girdime, jog regionai tuštėja ir sensta, o jaunimas, vos pasitaikius progai, išvyksta ieškoti geresnių mokslų ir karjeros galimybių į didžiuosius Lietuvos miestus ar svetur.

quote

Skandinavijos arba Šiaurės šalių regiono patirtys mums yra tapusios siektinos gerovės kelrodėmis. Vis dėlto, kalbant apie Lietuvos regionus nuotaikos dažnai ne tokios optimistinės.

Kviečiame pasikalbėti apie tai, kaip matome Lietuvos regionų ateitį ir ar toks scenarijus mus tenkina. Diskusijos dalyvių klausime, kaip galime sukurti regionuose aplinką, į kurią norisi atvykti ne tik vasaros savaitgaliams ar trumpam pabėgimui nuo miesto šurmulio, tačiau joje kurti šeimą, namus, verslą ir savo ateitį. Kaip vertinamos dabartines regionų vystymosi tendencijos ir ar į regionus nukreiptos politikos priemonės atneš laukiamus rezultatus? Kur turime susitelkti ieškodami sprendimų: švietimą, kultūrą, darbo rinką?

Diskusiją moderuos LRT žurnalistė Odeta Vasiliauskaitė.

Atsakymų ir sprendimų ieškoti mums padės:

-   Mantas Katinas, „Investuok Lietuvoje“ vadovas;
-   Gintautas Jakštas, MOSTA Studijų politikos ir karjeros analizės skyriaus vadovas;
-   Roma Žakaitienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė;
-   Rūta Jančytė, Panevežio „City Alumni“ bendruomenės lyderė

Daugiau apie renginį Facebook bei diskusijufestivalis.lt  

Sekite mūsų naujienas:

© 2020 Všį Vyriausybės strateginės analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

A. Goštauto g. 9, II a, LT-01108 Vilnius. Tel. 8 682 50 100, el. p. info@strata.gov.lt

 

Naudojant Vyriausybės strateginės analizės centro paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti Vyriausybės strateginės analizės centrą kaip šaltinį.

Duomenų rinkimo ir tvarkymo tvarką reglamentuojanti privatumo politika.