agenda baneris

Spausdinti

Virtualios dirbtuvės „Mokslas politikai Lietuvoje“

Data: lapkričio 23 d. (antradienis)

Renginio pradžia: 14 val.

Renginio trukmė: iki 3 val.

Registracija į renginį: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Sci4Pol_in_Lithuania  

Renginys vyks anglų kalba.

Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras atkreipia dėmesį, kad šiandien greitai kintančiame sudėtingame pasaulyje politikos formavimui kaip niekad reikalingi patikimi moksliniai įrodymai (Science for Policy Handbook). Tačiau šiems iššūkiams mokslas nėra iki galo pasiruošęs: jis pernelyg susiskaidęs į tematinius rėmus, sprendžia savo integralumo (angl. integrity) problemas, dažnai yra labai nutolęs nuo visuomenės. Visa tai kartu su daugybe prieinamų duomenų, ypač – netikrų naujienų, sukūrė aplinką, kur politika dažnai nesiremia įrodymais, o ekspertais nepasitikima.

Kaip tokiame „postnormaliame“ pasaulyje sukurti veiksmingą mokslo patarimų sistemą? Kokius šiuo metu turime įrodymais grįsto politikos formavimo pajėgumus Lietuvos ministerijose? Kaip geriau panaudoti mokslo žinias ir ekspertizę, kuriant ir įgyvendinant viešąją politiką Lietuvoje?

Dirbtuves organizuoja Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras, bendradarbiaudamas su Vyriausybės strateginės analizės centru (STRATA). Dirbtuvėse dalyvaus ekspertai iš Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Renginys vyks anglų kalba.

Renginio programą ir daugiau informacijos galima rasti paspaudus šią nuorodą.