Komandos ir proceso metodologijos parengimas – itin daug laiko ir jėgų pareikalavęs procesas, nes teko ir daryti, ir mokytis vienu metu.

Lietuvoje iki šiol nebuvo praktikos tokiu būdu rengti valstybės pažangos strategiją. Pradėjome keliese, tačiau su laiku komanda greitai plėtėsi. Grupė Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) analitikų įsijungė į darbą su tuzinu akademinių ekspertų, savo laiką ir mintis skyrė Valstybės pažangos taryboje veikiantys garbūs nariai, Vyriausybės kanceliarija. Vėliau būrėmės į scenarijų kūrimo dirbtuves, kuriose dalyvavo virš 250 žmonių. Apie 400 pasiūlymų dėl Lietuvos ateities sulaukėme iš piliečių ir bendrakūrėjų – ekspertų, įvairių įstaigų, organizacijų, „Ekspedicijose į Lietuvą 2050“ ir teminėse diskusijose dalyvavusių asmenų.
Stengėmės aprėpti kuo platesnį geografinį, institucinį, disciplinų atstovavimą ir į valstybės ateities strategijos kūrimą įtraukti kuo daugiau skirtingų žmonių. Konstruojant ateities įžvalgas labai svarbu surinkti ir atliepti požiūrių, perspektyvų, disciplinų įvairovę, todėl pradiniuose pasiūlymuose dėl strategijos atsispindi ne kelių ekspertų, o daugybės sudėtingame procese dalyvavusių žmonių mintys ir įžvalgos.

Plačiau „Verslo žiniose”.