Atrinkta 15Gruodžio 3 d. vyko LR Vyriausybės organizuota konferencija „Kartu kurti paprasta“, kurioje pristatytos bendradarbiavimu ir bendrakūryba paremtos iniciatyvos. Kaip sėkmingai įgyvendinama iniciatyva įvardyta ir Vyriausybės strateginės analizės centre (STRATA) veikianti viešosios politikos laboratorija „Policy Lab“.

Bendrakūrybos, empatijos, holistinio (visaapimančio) požiūrio ir eksperimentavimo principų sklaidos viešajame sektoriuje svarbą, pasak STRATA politikos analitikės Liucijos Sabulytės, lemia bent kelios priežastys. „Pirma, neapibrėžtumu pasižyminčioje ir greitai kintančioje aplinkoje randasi vis sudėtingesnės viešosios politikos problemos, kurioms spręsti tradicinių metodų nebepakanka. Antra, remiantis bendros kūrybos principais, viešųjų paslaugų ir politikos rekomendacijų formavimo centre atsiduria žmogus ir jo poreikiai, ir ši orientacija leidžia padidinti rezultatų sėkmę“, – nurodė L. Sabulytė.

STRATA politikos analitikės Dovilės Gaižauskienės teigimu, politikos laboratorijos išsiskiria galimybėmis į tiriamą klausimą pažvelgti iš įvairių perspektyvų. „Taikome tyrimų praktiką, kai į problemų ir sprendimų paiešką įtraukiamos įvairios suinteresuotosios šalys, tarp kurių – ir vartotojai. Įtraukus procesas padeda ugdyti empatiją ir tarpusavio pasitikėjimą tarp suinteresuotųjų, o tai yra reikalinga tiek sėkmingam bendros kūrybos procesui apskritai, tiek atsakomybių už sprendimo priėmimą, jo įgyvendinimą pasidalinimui“, – teigė D. Gaižauskienė.

Pasak D. Gaižauskienės, šiuo metu „Policy Lab“ taiko bendros kūrybos principus, rengiant valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“. „Siekiame valstybės pažangos strategijos rengimo procesą priartinti prie piliečių. Vykstame į Lietuvos regionus ir kalbamės, kokie yra gyventojų lūkesčiai, baimės dėl ateities, kartu kokie sprendimai leistų kurti ilgalaikę ir tvarią ateities Lietuvą“, – sako D. Gaižauskienė.

Taip vadinamos „Ekspedicijos į 2050-ųjų Lietuvą“ jau įvyko Klaipėdoje, Jurbarke ir Kaune. Gruodžio 9 d. organizuojamas susitikimas su Nemenčinės gyventojais.

Nuo 2019 m. veikianti „Policy Lab“ komanda vienija įvairių disciplinų – viešosios politikos, dizaino, antropologijos ir elgesio mokslų – žinias. Tai padeda geriau suprasti institucijų, visuomenės ir vartotojų elgesį, identifikuoti jų poreikius, skatinti didesnį tarpusavio bendradarbiavimą, kurti ir testuoti naujus, tvaresnius viešosios politikos sprendimus.

Renginio vaizdo įrašą galima peržiūrėti LR Vyriausybės „Youtube“ paskyroje.