Vasario 17–18 d. vyko Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) organizuotos dirbtuvės, skirtos aptarti Lietuvos inovacijų politikos raidą, iššūkius ir tobulinimo galimybes (renginio medžiaga). Dirbtuvės organizuotos įgyvendinant Europos Komisijos struktūrinių reformų rėmimo programos projektą „Parama Lietuvos inovacijų politikos efektyvumui didinti“.

Dirbtuvių metu daugiau negu 50 mokslo, technologijų ir inovacijų (MTI) sistemos dalyvių dalinosi įžvalgomis apie šalies inovacijų ekosistemą, jos efektyvumą, funkcionalumą, spragas bei galimas politikos tobulinimo kryptis. „Džiaugiamės, kad renginys sutraukė tokį platų inovacijų bendruomenės ratą, o turiningi ekspertų pristatymai ir įžvalgos įtraukė į vertingas diskusijas. Tokia žinių ir idėjų sklaida yra  naudinga šiuo metu planuojant tolesnę mokslo, technologijų ir inovacijų raidą, kurią lydės ekosistemos pokyčiai“, – sako STRATA įgyvendinamą projektą kuruojantis politikos analitikas Artūras Malysis. Analitiko teigimu, darbą tęsiantiems ekspertams diskusijų metu surinkta informacija taps gairėmis tolesniam analitiniam darbui bei padės išgryninti problemines sritis ir formuoti išvadas bei praktines rekomendacijas šalies inovacijų politikos tobulinimui.

Dvi dienas vykusio seminaro metu dėmesys skirtas pastarųjų metų MTI politikos raidai, spragoms, įgyvendinimo keliams, iššūkiams bei planuojamiems pokyčiams. Pirmą dirbtuvių dieną buvo apžvelgti EBPO 2016 m. pateiktas rekomendacijas lydėję veiksmai, kiti MTI raidos aspektai, diskutuota apie MTI tarybos ir Inovacijų agentūros formavimą visos MTI politikos koordinavimo kontekste. Aptartos į misiją orientuotos MTI politikos įgyvendinimo galimybės ir alternatyvos Lietuvoje. Antrą dirbtuvių dieną apžvelgtas inovatyvių viešųjų pirkimų taikymas, iššūkiai ir galimybės. Taip pat aptarti pramonės transformacijos proceso ir dirbtinio intelekto taikymo ypatumai, kylančios problemos ir galimybės.

Seminaro metu pristatytos ir aptartos preliminarios EBPO įžvalgos, skirtos šalies inovacijų sistemai tobulinti. Ekspertų įžvalgos praturtintos politikos formuotojų, įgyvendintojų, mokslo ir verslo partnerių ir kitų suinteresuotų šalių patirtimi ir situacijos vertinimu. Projektas tęsiasi, o galutinių išvadų ir rekomendacijų laukiama 2021 m. III ketvirtį.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti paspaudus šią nuorodą.