Rugpjūčio 11 dieną Ukmergės bendradarbystės centre „Spiečius“ įvyko pirmasis susitikimas su Ukmergės regiono socialinio verslo, savivaldybių, nevyriausybinio sektoriaus atstovais, pareiškusiais norą prisijungti prie Valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ rengimo ir tapti šios strategijos bendrakūrėjais. Šis susitikimų su bendrakūrėjais ciklas tęsis ir rudenį. Renginiuose siekiama įvardinti ir išgryninti Lietuvos strategines ambicijas iki 2050-ųjų.

Pasak susitikime dalyvavusios Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) vyr. politikos analitikės ir „Lietuva 2050“ projekto vadovės dr. Sigitos Trainauskienės, galvoti ir projektuoti valstybės ateitį svarbu dėl to, kad nebegyvename laikais, kai viskas yra aišku ir nuspėjama. „Svarbu galvoti apie labai skirtingas, radikalias, kitokias ateitis, nors ir negali žinoti, kas bus 2050-aisiais”, – pabrėžė S. Trainauskienė.

L. Dičpetris: ne valstybė sukurs mūsų ateitį, tik mes patys

Diskusijoje apie Lietuvos ateities ambicijas dalyvavęs Valstybės pažangos tarybos narys, UAB „Ernst & Young Baltic“ partneris L. Dičpetris atkreipė dėmesį, kad nesame įpratę galvoti apie ateitį, tačiau turime tai daryti: „Apie ateitį pradedame kalbėti nuo problemų, kurias jaučiame šiandien, ir sprendimus, kurie nėra akivaizdūs“.

Įsitraukti į strategijos rengimo procesą ir tapti Valstybės pažangos tarybos nariu jį paskatino atviras ir įtraukus rengimo procesas, galimybė prisidėti prie valstybės ateities vizijos kūrimo.

Jis taip pat pabrėžė piliečių įsitraukimo į valstybės kūrimą svarbą: „Nors valstybė tarnauja piliečiams, patys piliečiai turi prisiimti už ją atsakomybę, – sakė L. Dičpetris. – Jei kažkas nutinka, ne valstybė, o mes visi kolektyviai esame už tai atsakingi. Esame atsakingi kaip tauta, ne tik už tai, ką darome šiandien, bet ir už ateitį”.

Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė diskusijoje pabrėžė prasmės paieškų ir socialinio verslo svarbą valstybės, visuomenės ateičiai: „Norisi išsaugoti viską, kas gyva: žmogų, gamtą, gyvūniją… Atstovauju sparčiai populiarėjančio socialinio verslo sektoriui, kuriame vis daugiau žmonių savo gyvenime ieško prasmės, kurdami vertę visuomenei ir mus supančiai aplinkai. Todėl tikiu, kad ateityje toks verslo modelis tik dar labiau populiarės. O mes jau šiandien visi drauge stengsimės, kad tokia vizija taptų realybe,“ – kalbėjo V. Bražiūnaitė.

Renginys surengtas bendradarbiaujant su Lietuvos socialinio verslo asociacija ir VšĮ „Lyderių karta“.