Lietuvos gyventojai kviečiami padėti kariaujančiai Ukrainai bei jos žmonėms.

Aukok.lt

Lietuvos Raudonasis Kryžius, Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba – Maltiečiai, Lietuvos Caritas, „Maisto bankas“ ir visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ renka lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems žmonėms. Aukos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.

Prisidėti galima aukok.lt platformoje „Mūsų rankos ir širdys – Ukrainai“ ir trumpuoju numeriu 1485.

Stipruskartu.lt

Nacionalinis savanorių pagalbos centras „Stiprūs kartu“ kviečia prisidėti apgyvendinant ar pavežant nuo karo Ukrainoje bėgančius žmones.

Prisidėti galima akcijos tinklapyje užpildant anketą.

Blue-yellow.lt

„Blue / Yellow“ – nevyriausybinė organizacija, nuo 2014 m. remianti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius.

Daugiau apie „Blue / Yellow“ organizaciją ir būdus paaukoti prieš Rusiją kariaujančiai Ukrainai skelbiama čia. Aukoti galima ir trumpuoju numeriu 1482. Organizacijai „Blue / Yellow“ jau galima aukoti ir grynaisiais – „Perlas“ terminalų tinkle, mokesčių už šių pervedimų administravimą bendrovė netaikys.

Redcross.lt

Padėti nukentėjusiems galima ir savanoriaujant. Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia savanorius, kurie teiktų psichologinę ir pirmąją pagalbą, taip pat prisidėtų rūšiuojant, pakuojant ir dalinant humanitarinius paketus, registruojant žmones ir pan. Daugiau informacijos galima rasti čia.

Savanorišką pagalbą galima siūlyti: