Vykdomi projektai
Dirbtinio intelekto įrankių naudojimo Vyriausybės strateginės analizės centro vykdomose veiklose didinimas Nr. 05-08-08.3.1.K-007
Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos valstybės lėšomis
Projekto tikslas – didinti Vyriausybės strateginės analizės centro darbuotojų informacinių technologijų raštingumą skatinant naudojimąsi dirbtinio intelekto įrankiais.
Projekto trukmė: 2024 06 05 – 2024 12 31
Projekto vertė: 4 914,30EUR
Įgyvendinti projektai
Įrodymais grįsto valdymo kompetencijų centro įkūrimas Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0025
Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
Projekto tikslas – sustiprinti struktūrinių reformų bei viešosios politikos strateginių sprendimų kokybę Vyriausybės lygiu.
Šiuo projektu buvo siekiama tobulinti Vyriausybės ir ministerijų pajėgumą sprendžiant ilgojo laikotarpio ir horizontalius strateginius klausimus, taip pat skatinti inovacijas formuojant politiką ar įgyvendinant valstybės uždavinius. Projekto tikslo siekiama:
- sukuriant įrodymais grįsto valdymo kompetencijų centrą (toliau – Centras) prie Vyriausybės kanceliarijos, kuris atliktų kaštų naudos analizę ir sisteminius vertinimus strateginiais klausimais priskirtose viešosios politikos srityse (žmogiškųjų išteklių konkurencingumo didinimo, geresnio reglamentavimo, mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (toliau – MTEPI) konkurencingumo didinimo, šešėlinės ekonomikos masto ir įtakos vertinimo ir kitose srityse);
- suformuojant vientisą įrodymais grįstos viešosios politikos praktiką nacionaliniu lygiu.
Projekto trukmė: 2018 10 23 – 2023 12 29
Projekto vertė: 4 310 179,90 EUR
Vykdytojas: LR Vyriausybės kanceliarija
Partneris: Vyriausybės strateginės analizės centras
Žmogiškųjų išteklių paklausos prognozavimo sistemos atnaujinimas ir funkcionalumo palaikymas Nr. 09.4.3-ESFA-V-834-02-0001
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
Projekto tikslas – tobulinti vidutinės trukmės žmogiškųjų išteklių paklausos prognozavimo sistemą.
Lietuvos Respublikos Vyriausybei priėmus Nutarimą Nr. 162 „Dėl Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos pagrindų aprašo patvirtinimo“ ir pradėjus įgyvendinti nuolatinę žmogiškųjų išteklių stebėsenos sistemą nacionaliniu lygmeniu, atsirado pagrindas kardinaliai atnaujinti 2013–2015 m. Ūkio ministerijos užsakymu parengtą ,,Žmogiškųjų išteklių paklausos prognozavimo ir kvalifikacijų sąsajų su darbo vieta stebėsenos“ modelį, panaudojant ir integruojant Nacionalinėje žmogiškųjų išteklių stebėsenos sistemoje kaupiamus detalius valstybinių registrų ir informacinių sistemų rodiklius. Iš esmės atnaujinto modelio rezultatai leidžia įvertinti dabartinę ir prognozuojamą darbo jėgos paklausą ir pasiūlą pagal darbo rinkos struktūrą (kvalifikacija, profesija) bei pasiskirstymą (savivaldybės). Informacija apie darbo jėgos trūkumą ar perteklių leis formuoti duomenimis grįstą darbo rinkos ir švietimo sistemos viešąją politiką, siekiant efektyvaus žmogiškųjų išteklių planavimo ir kaštų valstybėje paskirstymo.
Projekto trukmė: 2018 11 30-2023 08 30
Projekto vertė: 474 673,33 Eur
Tarptautinio bendradarbiavimo moksle žemėlapio sukūrimas Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-05-0001
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
Projekto tikslas – sukurti tarptautinio bendradarbiavimo moksle žemėlapį, siekiant nustatyti Lietuvos mokslo potencialą tarptautiniame kontekste ir sustiprinti Lietuvos tyrėjų pajėgumus vykdyti aukšto lygio MTEP veiklas.
Įvertinus tarptautinį Lietuvos mokslo potencialą, atlikus užsienio šalių strategijų analizę, nacionalinės MTEP finansavimo priemonės poveikį MTEP veiklų tarptautiškumui ir kokybei, užtikrinus suinteresuotųjų šalių įsitraukimą ir pasiektų rezultatų aptarimą sukurtas MTEPI tarptautinio bendradarbiavimo žemėlapis.
Projekto trukmė: 2018 10 23-2023 08 29
Projekto vertė: 1 367 358,37 EUR
Mokslo ir studijų pažangos stebėsenos ir vertinimo sistemos sukūrimas ir įdiegimas
Valstybės sprendimų priėmėjai – Seimas, Vyriausybė, Vyriausybės strateginiui analizės centrui (STRATA) pavedė įgyvendinti mokslo ir studijų institucijų, jų infrastruktūros, įgyvendinamų studijų ir mokslo veiklų efektyvumo stebėseną ir pažangos vertinimą.
Tačiau iki šiol realiai nėra sukurtos valstybiniu lygiu patvirtintos pažangos vertinimo sistemos, kuri leistų priimti pagrįstus mokslo ir studijų strateginio valdymo sprendimus.
Įvykdžius projektą, bus sukurti ir įdiegti sistemos poreikius atitinkantys 8 (aštuoni) mokslo ir studijų pažangos stebėsenos ir vertinimo įrankiai, kurie leis formuoti įrodomais grįstą mokslo ir studijų politiką, priimti valdymo sprendimus, tobulinti mokslo ir studijų veiklą tiek nacionaliniu, tiek instituciniu lygmeniu.
STRATA sukurs ir išbandys įrankius, kurie skirti mokslo ir studijų institucijų veiklos bei mokslo ir studijų sistemos pažangai stebėti, vertinti. Taip pat projekto metu bus ugdomi projekto tikslinės grupės (mokymosi visą gyvenimą sistemos institucijų darbuotojai) gebėjimai reikalingi projekto metu kuriamų įrankių bei jų pagrindu gautų rezultatų panaudojimui įgyvendinant mokslo ir studijų politiką bei STRATA interneto svetainėje bus vizualizuota statistinė informacija apie mokslo ir studijų sistemos pažangą, kuri užtikrins plačią prieigą prie pažangos stebėsenos ir vertinimo informacijos suinteresuotosioms šalims bei visuomenei.
Projekto veiklos
1.1. Mokslo ir studijų pažangos stebėsenos ir vertinimo įrankių sukūrimas ir išbandymas
1.2. STRATA darbuotojų ir mokymosi visą gyvenimą sistemos institucijų darbuotojų gebėjimų stiprinimas
Projekto kodas 09.3.2-ESFA-V-710-02-0001
Vykdytojas: STRATA
Laikotarpis: 2015.11.02 – 2020.11.30
Projektas finansuojamas ESFA lėšomis
Projekto išlaidų suma: 1 692 961,20 EUR
Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtros analizės ir vertinimo sistemos kūrimas ir diegimas Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0002
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
Projekto tikslas – sukurti ir įdiegti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų politikos prioritetų nustatymo sistemą
Projekto metu sukurta ir išbandyta MTEP ir inovacijų infrastruktūros plėtros analizės ir vertinimo sistema leidžia nacionaliniu lygmeniu teikti įrodymais grįstą informaciją reikalingą MTEP ir inovacijų infrastruktūros plėtros politikos formavimui. Sistema sukuria prielaidas įvertinti infrastruktūros atnaujinimo, eksploatavimo ir (ar) sukūrimo poreikį ir numatyti tam reikalingas lėšas, nustatyti infrastruktūrų sąsajas su MTEP ir inovacijų politikos prioritetais, identifikuoti tarptautines infrastruktūras, kurių veikloje būtų tikslinga dalyvauti ir Lietuvai. Sukurta MTEP ir inovacijų infrastruktūrų plėtros analizės ir vertinimo sistema leidžia užtikrinti skaidrų infrastruktūros plėtros prioritetų nustatymą ir nuolatinę jų įgyvendinimo stebėseną.
Projekto trukmė: 2016 12 13-2019 05 08
Projekto vertė: 188 473,30 Eur
Mokslo ir inovacijų politikos prioritetų nustatymo sistemos kūrimas ir diegimas Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0003
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
Projekto tikslas – sukurti ir įdiegti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros ir inovacijų politikos prioritetų nustatymo sistemą.
Projekto metu (1) sukurti ir išbandyti MTEP ir inovacijų politikos prioritetų stebėsenos ir poveikio vertinimo įrankiai, (2) sukurti ir išbandyti MTEP ir inovacijų politikos prioritetų nustatymo įrankiai, ir (3) stiprinti projekto darbuotojų gebėjimai, siekiant suburti kompetencijų tinklą užtikrinantį projekto veiklų įgyvendinimo kokybę ir tęstinumą.
Pasiektas projekto rezultatas yra sistemos, kuri padeda formuoti ir įgyvendinti nuoseklią MTEPI politiką bei prisideda prie tvarios Lietuvos ūkio plėtros, sukūrimas ir įdiegimas. Ši sistema taip pat padeda viešojo valdymo darbuotojams ir dirbantiems su MTEPI priimti įrodymais grįstus sprendimus.
Projekto trukmė: 2016 01 10 – 2021 12 31
Partneriai: LR ūkio ministerija / nuo 2021 m. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija
Projekto vertė: 1 065 667,81 Eur
Socialinės paramos politikos pokyčių prognozavimo, sprendimų priėmimo, derinimo ir veiksmingumo stebėsenos sistemos sukūrimas
Projekto kodas: 10.1.1-ESFA-V-912-01-0019
Vykdytojas: LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija
Partneriai: Nacionalinė švietimo agentūra, STRATA, Lietuvos statistikos departamentas
Laikotarpis: 2018.05.01 – 2021.05.03
Projektas finansuojamas ESFA lėšomis
Projekto išlaidų suma: 28 044,15 Eur
Švietimo pasiūlos analizės ir vertinimo sistemos kūrimas bei diegimas Nr. 10.1.1-ESFA-V-912-01-0004
Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
Projekto tikslas – padidinti švietimo pasiūlos planavimo efektyvumą ir jo įgyvendinimo kokybę.
Įgyvendinant projektą sukurta metodika, kuri įveiklino Nacionalinės žmogiškųjų išteklių stebėsenos rezultatus ir sudarė sąlygas analizuoti bei vertinti švietimo pasiūlą bei teikti rekomendacijas dėl švieitmo pasiūlos planavimo, atsižvelgiant į visuomenės ir ūkio poreikius. Taip pat projekto metu buvo ugdomi projekto tikslinės grupės gebėjimai, reikalingi projekto metu rengiamų tyrimų ir metodikos bei jų pagrindu gautų rezultatų pritaikymui mokslo ir studijų politikos įgyvendinimui.
Projekto trukmė: 2016 12 13 – 2020 10 19
Projekto vertė: 443 517,41 Eur