Praleisti meniu

STRATA sukaupta patirtimi dalijasi su kitomis valstybėmis

    Šių metų sausio pabaigoje vyko susitikimas su Portugalijos Strateginio planavimo, viešosios politikos ir ateities įžvalgų kompetencijų centro (PlanAPP) atstovais, kurio metu buvo pristatyta STRATA veikla ir vykdomi tyrimai, pasidalinta Lietuvos patirtimi įgyvendinant įrodymais grįstą valdymą ir tobulinant poveikio vertinimo sistemą. PlanAPP siekia susipažinti ir pasinaudoti kitų valstybių patirtimi stiprinant poveikio vertinimų vaidmenį teisėkūros procese ir sukuriant efektyvią poveikio vertinimų kokybės priežiūros sistemą.

    Portugalų kolegas ypač domino tokios temos, kaip institucinės atsakomybės pasiskirstymas teisinio reguliavimo poveikio vertinimo sistemoje, šios srities koordinavimas, STRATA vaidmuo, išsamesnių poveikio vertinimų planavimo procesas, ministerijoms teikiama metodinė pagalba ir poveikio vertinimų kokybės priežiūra. Taip pat diskutuota apie tai, kaip į poveikio vertinimo procesą galėtų būti plačiau įtrauktos įvairios visuomenės grupės ir jų interesus atstovaujančios organizacijos, kokios gerosios Lietuvos patirtys galėtų būti įgyvendintos Portugalijoje ir kokių klaidų vertėtų išvengti.

    Susitikimas įvyko rekomendavus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai (EBPO). PlanAPP susipažįsta ne tik su Lietuvos, bet ir dar su trijų valstybių (Nyderlandų, Kosta-Rikos ir Kolumbijos) pasiekimais poveikio vertinimo srityje.

    Šioje svetainėje naudojami slapukai

    Slapukai padeda užtikrinti, kad jūs gaunate geriausią patirtį naudojantis mūsų svetaine. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite mūsų slapukų politiką.