Praleisti meniu

Nacionalinio pažangos plano rodiklių stebėsena

  STRATA analitikai parengė 2021-2030 m. nacionalinio pažangos plano (NPP) strateginių tikslų poveikio rodiklių stebėsenos ataskaitą.

  Tai tyrimas, rodantis progresą siekiant valstybės mastu nustatytų tikslų, poveikio visose viešojo valdymo srityse.

  Tyrimo panaudojamumas

  Tyrimo rezultatai gali padėti priimant sprendimus dėl įvairių lygių (programavimo, strateginio) dokumentų, tikslų, siektinų rodiklių reikšmių, naujų priemonių poreikio.

  NPP tikslų poveikio rodiklių stebėsenos rezultatus galima naudoti atsiskaitant Lietuvos aukščiausios valdžios institucijoms, suinteresuotoms grupėms ar visuomenei už NPP įgyvendinimą ir poveikį.

  Tyrimas gali padėti suprasti viešojo valdymo procesus ir poveikį, kaip tobulinti institucijų veiklą, efektyviai naudoti valstybės biudžeto lėšas ir kt.

  Tyrimo rezultatai

  Rengiant NPP strateginių tikslų poveikio rodiklių stebėsenos ataskaitą nustatyta:

  • NPP tikslų poveikio rodiklių pažanga, siekiant numatytų siektinų reikšmių, yra netolygi.
  • Ataskaitos rengimo metu trečdalio NPP tikslų rodiklių (18 rodiklių, 33,3 proc.) numatytos tarpinės (2025 m.) siektinos reikšmės yra pasiektos. Tuo tarpu galutinės (2030 m.) siektinos reikšmės pasiektos mažiau nei dešimtadalyje NPP tikslų poveikio rodiklių (keturi rodikliai, 7,4 proc.).
  • Dalyje NPP tikslų stebima rizika nepasiekti siektinų tarpinių (2025 m.) ir galutinių (2030 m.) reikšmių daugiausiai sietina su lėtai vykstančiais pokyčiais dėl kompleksinių problemų, sisteminių ir ilgalaikių pokyčių poreikio ir kt.

  Kviečiame susipažinti su STRATA parengta ataskaita: http://bit.ly/4ctVd2R

  Šioje svetainėje naudojami slapukai

  Slapukai padeda užtikrinti, kad jūs gaunate geriausią patirtį naudojantis mūsų svetaine. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite mūsų slapukų politiką.